POSLE MARATONA: Koko Gof prva polufinalstkinja Australijan Opena

23.01.2024. 08:57
Koko Gof
Koko Gof / Izvor: Profimedia

Meč protiv Ukrajnike Kostjuk trajao više od tri sata.

Američka teniserka Koko Gof plasirala se u polufinale Australijan opena, pošto je  u Melburnu u četvrtfinalu pobedila Ukrajinku Martu Kostjuk 7:6 (8:6), 6:7 (3:7), 6:2. Meč je trajao tri sata i osam minuta.

ON JE LEGENDA: Navijači u Melburnu znaju ko će osvojiti titulu na Australijan openuNovak Đoković

NIKAD NE BISTE POGODILI: Novak otkrio kakvu muziku sluša pred mečeve Novak Đoković

NIKAD NE BISTE POGODILI: Novak otkrio kakvu muziku sluša pred mečeve

Zbog podrške Palestini prekinut meč Aleksandra Zvereva na Australijan openu (VIDEO)Zverev

Gof je četvrta teniserka sveta, dok je Kostjuk 37. na WTA listi. Ovo je bio drugi međusobni duel američke i ukrajinske teniserke, a drugi trijumf Gof.

Kostjuk je povela 5:1 u prvom setu, a onda je pri rezultatu 5:3 imala set loptu, ali je nije iskoristila. Američka teniserka je potom zaigrala angažovanije i uspela je da izbori taj-brejk. Ukrajinka je vodila 6:5 u taj-brejku i imala set loptu, ali je Gof osvojila tri uzastopna poena i prvi set je dobila 8:6.

U drugom setu viđena je velika borba, a obe teniserke su napravile po tri brejka. Pobednica drugog seta odlučena je taj-brejku, koji je pripao Kostjuk rezultatom 7:3. Gof je zaigrala angažovanije u trećem setu i povela 5:0. Ukrajinka je smanjila na 5:2, ali je američka teniserka na svoj servis stigla do pobede

. Gof će u polufinalu Australijan opena igrati sa pobednicom meča između Beloruskinje Arine Sabalenke i Čehinje Barbore Krejčikove.