KRAJ DUCIJEVE RENESANSE U MADRIDU: Anderson prejak za Lajovića (VIDEO)

11.05.2018. 15:26
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Južnoafrikanac u polufinalu.

Dušan Lajović nije uspeo da napravi novi podvig i plasira se u polufinale Mastersa u Madridu. Njega je u četvrtfinalu, posle velike borbe, savladao Južnoafrikanac Kevin Anderson, šesti nosilac na turniru, sa 2:1 po setovima 7:6 (3), 3:6, 6:3 posle dva sata i 15 minuta igre.

U prvom setu viđena je velika borba Lajovića i dvometraša iz Južne Afrike. Obojica su sigurno čuvali svoje servise sve do šestog gema kada je viđena prva prilika za brejk. Anderson ju je pretvorio u poen i poveo sa 4:2. Ipak, to nije pokolebalo 27-godišnjeg Srbina koji je uzvratio brejkom odmah u narednom gemu, a potom sigurnim servisima poravnao rezultat na 4:4. Nastavak seta ponovo su obeležili sigurni servis gemovi, pa je pobednika seta morao da odluči taj brejk.

Doigravanje je bolje otvorio osmi igrač sveta, napravio je dva mini brejka i poveo sa 3:0. Uspeo je Duci da uzvrati oduzimanjem jednog servisa, ali je na svom servisu ponovo poklekao. Anderson je uspeo da reši prvi set u svoju korist, bilo je 7:3 u taj brejku, posle 56 minuta igre.

RUŠI SVE PRED SOBOM: Đere deklasirao Nemca za finale Rima

AKO NASTAVI SA LOŠIM PARTIJAMA: Novak možda i ne bude nosilac na Rolan Garosu, ali to nije sve (FOTO)

Ništa novo nije viđeno ni na početku drugog dela igre. Oba igrača su sigurno osvajala svoje servis gemove, a opet je baksuzan bio šesti gem. Ovaj put za Andersona, pa je 95. igrač sveta došao do prvog vođstva na meču, bilo je 4:2. Ono što u prvom setu nije pošlo za rukom Afrikancu, jeste Dušanu u drugom, uspeo je da sačuva svoj servis, i odlepi se na 5:2. Do kraja seta nije viđen novi brejk, pa je posle 37 minuta igre Lajović osvojio drugi set sa 6:3.

U odlučujućem setu Anderson je napravio rani brejk i brzo poveo sa 3:1. Imao je šansu Lajović da uzvrati brejkom odmah u narednom gemu, ali ju je, ipak, prokockao. Do kraja seta nije viđen novi brejk, pa je sa 6:3 južnoafrički teniser obezbedio mesto među četiri najbolja u Madridu.

Protivnik Kevinu Andersonu u polufinalu biće pobednik duela u kojem se sastaju najbolji teniser sveta i branilac titule Španac Rafael Nadal i sedmi sa ATP liste Austrijanac Dominik Tim.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.