KRAJ NA POČETKU: Kecmanović poveo, pa potpuno stao

Tanjug/Srbija Danas
Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Srbin ispao na startu US opena.

Srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u drugo kolo US opena, pošto je poražen od Peruanca Huana Pabla Variljasa rezulatom 3:1 (1:6, 7:5, 7:5, 6:4). Meč je trajao tri sata i 14 minuta.

POBEDA ZA POVRATAK NA TRON! Đoković perfektno startovao na US Openu, ponovo je svetski broj jedan

LAKO DO DRUGOG KOLA: Đere u tri seta savladao Nakašimu

MOGAO JE NA NOVAKA U POLUFINALU: Holger Rune ispao već u prvom kolu US Opena

Kecmanović je prvi set rešio u svoju korist bez mnogo muke. Brejknuo je protivnika u trećem, petom i sedmom gemu i tako došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Drugi set je bio mnogo uzbudljiviji. U trećem i petom gemu je ovog puta servis izgubio srpski teniser, ali uspeo je Kecmanović da odgovori u osmom i u 10. gemu za 5:5. Naredni gem ipak ponovo gubi Srbin i nakon toga Variljas, 74, teniser svtea, uspeva da izjednači rezultat na 1:1.

Kecmanović je treći set otvorio sa brejkom i tako je stigao do prednosti od 3:0. Ipak, Peruanac se nije predavao i uspeo je da dođe do brejka u petom gemu. Još jednom je srpskom teniseru oduzeo servis u 11. gemu i u narednom servisao za vođstvo u setovima - 2:1.

Na početku četvrtog seta peruanski teniser je odmah napravio brejk i time odredio tok seta. Servirali su obojica sigurno do rezultat 5:4, kada je Variljas bez muke osvojio gem za pobedu 3:1 u setovima.

On će u drugom kolu igrati sa Amerikancem Tejlorom Fricom, koji je pobedio zemljaka Stiva Džonsona 3:0 (6:2, 6:1, 6:2).

US Open igra se za nagradni fond od 29.148.800 dolara.

Najnovije vesti o najboljem srpskom teniseru možete naći na ovom linku - NOVAK ĐOKOVIĆ.