26°C
19.05.2024.
117.105
107.8514

KRAJ ZA KIRJOSA: Hačanov u polufinalu US Opena, Australijanac divljao posle poraza (VIDEO)

07.09.2022. 08:51
Karen Hačanov
Karen Hačanov / Izvor: Profimedia

Rus slavio posle pet setova.

Ruski teniser Karen Hačanov plasirao se u polifonale Ju Es Opena pošto je savladao Australijanca Nika Kirjosa sa 3:2 (7:5, 4:6, 7:5, 6:7 (3:7), 6:4) posle tri sata i 41 minuta igre. Hačanov će u polufoinalu igrati protiv Kaspera Ruda koji je savladao u tri seta Matea Beretinija.

NISAM SE POVREDIO, BIO JE BOLJI: Nadal iskren nakon eliminacije sa US Opena

BEZ NOVAKA NA ŠPANIJU: Troicki okupio reprezentaciju!

VELIKA POBEDA: Đokoviću se ukida ZABRANA - IGRAĆE na grend slemu!

Nijedan teniser nije dozvoljavao protivniku ni da pomisli na brejk loptu u prvom setu. Kirjos i Hačanov su odlično servirsali, lako rešavali gemova ne svoj servis i sve je mirisalo na taj-brejk. Međutim, u 12. gemu Kirjos je bio taj kojem je prvom popustila koncentracija, Hačanov je to iskoristio i pretvorio prvu brejk i set loptu u vođstvo od 1:0. U drugom setu Kirjos je bio taj koji je zaigrao bolje na početku i u trećem gemu došao do prilike da napravi brejk što je i iskoristio. Australijanac je odličnim servisima onemogućio Hačanova da dođe do neke brejk šanse i ubrzo je bilo 1:1.

Hačanov je odlično krenuo u trećem setu, brejknuvši odmah na startu Kirjosa. Ispotavilo se da je taj brejk bio dovoljna Rusu za osvajanje trećeg seta, iak je Kirjos u devetom gemu imao dve brejk prilike koje nije iskoristio. Mogao je Hačanov i ranije da završi set, ali je Kirjos uspeo da spasi dve brejk i set lopte u 10. gemu, ali dva gema kasnije mu to nije pošlo za rukom i Rus je vodio 2:1. Najveća borba viđena je u četvrom setu, jedinom u meču u kojem su oba tenisera uspela da naprave brejk. Kirjos je prvi povukao nogu i oduzeo Rusu servis u petom gemu, ali se Hačanov odmah revanširao u narednom. Kirjos je propustio u devetom gemu još jednu brejk priliku pa se otišlo u taj-brejk. U njemu je Australijanac poveo sa 3:0 što mu je bila dovoljna prednost da stigne do izjednačenja u setovima.

Odlučuju set nije mogao da krene bolje za Hačanova pošto je odmah u prvom gemu napravio brejk i zatim u narednom spasio jednu brejk loptu, kao i u četvrtom gemu. Igrao je Rus mirno i mada je ao Kirjosu još dve brejk šanse u  sedmom gemu, Australijanac nije uspeo da vrati brejk. Hačanov je mirno priveo meč kraju iskoristivši prvu meč loptu za trijumf. Po završetku meča Kirjos je bio vidno frustriran porazom i bes je iskalio na rekeru i nije se smirio dok ga nije polomio.

BONUS VIDEO: Pogledajte najbolji ritern u istoriji tenisa