20°C
26.04.2024.
117.1527
109.2537

KRAJ ZA SRBINA: Kecmanović ispao sa US opena - držao se samo do 1:1 u setovima, a onda PAD

03.09.2020. 20:22
US open
US open / Izvor: Profimedia

Kraj.

Srpski teniser Miomir Kecmanović eliminisan je u drugom kolu US opena, pošto je od njega bolji bio Roberto Bautista Agut sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:3, 6:4).

TENISKA LEGENDA O PRETNJAMA ĐOKOVIĆU NA US OPENU: Ovoga mora najviše da se pazi (FOTO)

ĐOKOVIĆ DOBIO VELIKO POJAČANJE: Savet ATP napustio još jedan igrač (FOTO)

POEN KOJI JE ZADIVIO PLANETU: Džumhur proturio lopticu kroz noge, a onda je Đoković briljantnim potezom pokazao ko je gazda u Njujorku (VIDEO)

Španac će u narednoj rundi igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Kanađani Vasek Pospišil i Miloš Raonić.

Bio je ovo poprilično jednoličan meč, a u svakom setu viđen je po jedan brejk.

Prvo kolo Lige nacija, Rusija je blagi favorit sa kvotom 2,25 na keca. Pogledajte i ostale MOZZART kvote za meč Rusija – Srbija.

U prvom setu, koji je trajao 37 minuta, srpski igrač se dosta mučio na svom servisu. U tri od četiri gema se susretao sa brejk loptama. Do rezultata 2:3 je uspevao da sačuva gemove u kojima je imao početni udarac. Ipak, u šestom gemu Agut je stigao do nove dve vezane brejk lopte, iskporistio prvu i stekao prednost. Kecmanović gem ranije nije uspeo da iskoristi jednu od dve brejk šanse, koliko ih je imao u prvom setu. Taj deo igre pripao je Špancu sa 6:3.

Drugi set otvoren je kao i prethodni. Obojica su na svom servisu bili sigurni, a brejk prilika nije bilo ni na vidiku. Sve do osmog gema, kada je Kecmanović prvi zapretio rivalu. Imao je 30:40, a potom i prednost, međutim Agut se držao. Ali nije mnogo trebalo srpskom teniseru da zada udarac protivniku – iskoristio je treću brejk šansu u ovom gemu.

Malo je falilo da iskusni Španac uzvrati u gemu u kojem je Kecmanović servirao za set. Imao je 11. igrač planete dve uastopne prilike za brejk, ali se 20-godišnji Srbin nije dao, vezao četiri poena i stigao do II seta, koji je, interesantno, trajao baš kao i prvi – 37 minuta.

Miomir Kecmanović
Miomir Kecmanović / Izvor: Profimedia

Treći set se nije mnogo razlikovao od prva dva. Trajao je samo minut manje, ali je scenario bio isti. Pobedniku ovog dela igre, Agutu, bio je potreban jedan brejk za osvajanje trećeg seta. On je do njega stigao u četvrtom gemu i nije ga ispuštao do kraja ovog perioda.