KRAJINOVIĆ MOŽE MIRNO DA SPAVA: Španac OSVETIO Filipa u finalu Dubaija!

03.03.2018. 19:22
Batista Agut
Batista Agut / Izvor: Reuters

Čeka ga veliki skok na ATP listi.

Pobednik ATP turnira u Dubaiju iz serije 500 je Roberto Batista Agut. Španac koji zauzima 23. mesto na svetskoj listi savladao je u velikom finalu Luku Puja iz Francuske rezultatom 2:0 (po setovima 6:3, 6:4), posle sat i 23 minuta igre.

KRAJINOVIĆ: Ulazak u prvih 30 je super, ali je i TOP 20 dostižno

SLIKA KOJA HRABRI: Novak je stigao u Ameriku, a raspoloženje NIKAD bolje (FOTO)

Luka Puj, Roberto Batista Agut
Luka Puj, Roberto Batista Agut / Izvor: Reuters

OPROŠTAJ OD DUBAIJA: Krajinović posle singla ISPAO i u dublu!

Prvi set je rešen u četvrtom gemu, kada je Batista Agut napravio jedini brejk i rutinski priveo ovaj period kraju, da bi u drugom prvi servis protivniku oduzeo Puj.

Usledio je ekspresan odgovor Španca, a potom još jedan brejk za konačan trijumf i osvajanje pehara u Emiratima. Bautista-Agut je osvojio 500 poena i od ponedeljka će napredovati na ATP listi (trenutno je na 23. mestu).

Luka Puj koji je u polufinalu zaustavio srpskog tenisera Filipa Krajinovića, zadovoljiće se sa 300 bodova. Uprkos porazu, Francuz ima veliki razlog za zadovoljstvo, jer je na poslednja tri turnira igrao isto toliko finala. U Monpeljeu je osvojio titulu, dok je u Marseju izgubio od Karena Kačanova iz Rusije.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.