MASTERS ŠANGAJ: Lajović IZBACIO trostrukog grend slem šampiona

04.10.2023. 08:35
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Duel prvog kola.

Srpski teniser Dušan Lajović pobedio je Švajcarca Stanislasa Vavrinku sa 2:0 (6:4, 7:6) u prvom kolu Mastersa u Šnagaju.

ŠTA PORAZ ALKARAZA ZNAČI ZA OSTANAK NOVAKA NA TRONU? Španac pred sobom ima tešku misiju

ALKARAZ: Bio sam psihički van svega

SKANDAL NA MASTERSU U ŠANGAJU - PROMAŠIO JE ZICER NA MEČ LOPTU: Zatim je NOKAUTIRAO lopticom sudiju (VIDEO)

Duci je u prvom setu uzeo brejk u prvom gemu, a zatim i u sedmom. Ipak, nije uspeo odmah da završi posao. Vratio se Vavrinka na 5:4, ali drugu priliku je Lajović iskoristio i slavio je sa 6:4.

Odlično je otvorio Srbin i drugi set, ali brejk u tećem gemu nije uspeo da materijalizuje u četvrtom. Isto se desilo i kada je poveo sa 4:3, jer se Sten odmah vartio na 4:4. Imao je i u devetom 15:40 Dušan na servis Švajcarca, ali trostruki grend slem šampion je uspeo uz mnogo muka da se izvuče.

Stiglo je zatim do taj-brejka. Prvi kiks na svom servisu imao je Vavrinka u osmom poenu kada je Duci poveo sa 5:3. Smanjio je na 5:4, ali tada je Lajović imao dva servisa. Ipak, očajan volej je vratio Švajcarca u egal. Prospustio je Duci jednu meč loptu spasao i jednu set šansu Vavrinke, ali na kraju se slavio sa 9:7 i prošao u drugo kolo.