MASTERS MADRID: Igrali Federer i Tim, Đoković posle drame dobio rivala u polufinalu!

10.05.2019. 19:22
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

Meč se igra u subotu.

Novak Đoković je dobio rivala u polufinalu mastersa u Madridu. Najbolji teniser sveta odmeriće snage protiv Dominika Tima koji je slavio posle preokreta protiv Rodžera Federera sa 3:6, 7:6 (11), 6:4.

Đoković i Tim su do sada igrali sedam puta, Srbin vodi sa 5:2, ali je peti teniser sveta dobio poslednja dva duela.

ZVEZDI PRIZNATA TITULA IZ 1946. GODINE: U Partizanu BESNI! Rat u NAJAVI

GRIGOR PREPISUJE OD NOVAKA: Bugarin traži novog trenera i ON mu je prvi izbor (FOTO)

MASTERS MADRID: Nema ništa od Novakovog četvrtfinala, predaja Čilića (FOTO)

Švajcarac je lako dobio prvi set. Načinio je brejk već u drugom gemu, stigao do 3:0 i održao prednost. Posle 30 minuta na semaforu je stajalo 1:0 za Federera, 6:3.

Mnogo veća borba je viđena u drugom setu. Tim je imao dve brejk prilike u drugom gemu, još tri u šestom, ali je iskusni Švajcarac uspeo da sačuva servis. Stiglo se do taj-brejka gde je Federer lako stekao 3:0, koju je olako i prokockao, 3:3.

Dominik Tim
Dominik Tim / Izvor: Reuters

Tim je zatim stigao do 6:4 u doigravanju, a treći teniser sveta je spasio dve vezane set lopte, zatim i još dve. Konačno, pri rezultatu 9:9 Federer je stigao do dve meč lopte, ali ih nije iskoristio. Austrijanac je imao čelične nerve i u igri živaca dobio drugi set sa 13:11 u taj-brejku.

Tim je na krilima dobijenog seta napravio prvi brejk u odlučujućem periodu, ali je Federer izjednačio na 4:4. Austrijanac je ipak uzvratio, oduzeo servis iskusnom rivalu i na kraju slavio sa 6:4.

Pogledajte kako izgleda italijanska odbojkašica Ana Danesi.