MASTERS MAJAMI: Posle FURIOZNOG starta Španca, Lajović NAMUČIO Alkaraza

26.03.2023. 23:13
Karlos Alkaraz i Dušan Lajović
Karlos Alkaraz i Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Sve je završeno u dva seta.

Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u trećem kolu Mastersa u Majamiju pošto ga je u dva seta (6:0, 7:6) savladao prvi igrač sveta Španac Karlos Alkaraz.

Počinje FESTIVAL PROLEĆNIH BONUSA: Poleti Aviatorom i preuzmi FREEBET!

KRAJ U TREĆEM KOLU: Rubljev eliminisao Kecmanovića u Majamiju

NOVI SKANDAL U TENISU: Ukrajinska teniserka ponovo odbila da pruži ruku Ruskinji!

Odmah na strartu je Lajović izgubio svoj servis od Alkaraza, a u narednom gemu je propustio srpski teniser i jednu priliku za brejk. Posle toga Alkaraz je napravio još dva uzastopna brejka, a zatim iskoristio treću set loptu i dobio set sa nulom.

Uspeo je Lajović da osvoji prvi gem u drugom setu na svoj servis, ali je potom Alkaraz uspeo u trećem gemu da napravi brejk i potvrdi ga za vođstvo od 3:1. Španac je u sedmom gemu propustio brejk priliku i to ga koštalo.

Kada je servirao za meč pri rezultatu 5:4, Duci je uspeo da ga brejkne i poravna na 5:5, a zatim se stiglo i do taj-brejka.

Ipak, Alkaraz je uspeo da završi meč u dva setu, jer je u 13, gemu slavio sa 7:5. Spasao je Dušan tri meč lopte, ali nije uspeo i četvrtu i to na svoj servis i tako je završio svoje učešće na turniru u majamiju.