MASTERS SINSINATI: Lajović izgubio posle MARATONA (FOTO)

12.08.2019. 09:27
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Profimedia

Dramatičan meč pripao Amerikancu.

Srpski teniski reprezentativac Dušan Lajović je zaustavljen na startu turnira master serije u Sinsinatiju.Njega je, kao 28. igrača sveta, pobedio 16. sa ATP liste, Amerikanac Džon Izner i to sa 7:6(3), 1:6, 7:5.

NATERALI IH DA TRENIRAJU ZAJEDNO: Pogledajte kako je IZGLEDAO susret Noleta i Kirjosa u Sinsinatiju

NIKO TO NIJE OČEKIVAO OD NJEGA: Nadal osvojio Rodžers kup, pa doneo potpuno IZNENAĐUJUĆU odluku

Meč je trajao dva sata i 17 minuta, ali dobra vest je da Lajović neće izgubiti bodove na ATP listi - pošto je i prošle godine zaustavljen na startu, tada od  Miloša Raonića.

Prvi set je rešen u taj-brejku, a ni jedan teniser nije izgubio svoj servis. Ipak bliži brejku je bio Duci jer je imao čak tri vezane brejk lopte pri rezultatu 3:3 ali se Izner izvukao. Lajović je u prvom setu imao ukupno pet prilika za brejk koje nije iskoristio dok je Amerikanac jednom imao šansu da oduzme servis Srbinu. U taj-brejku Izner je ključnu seriju napravio kada je vodio 4:3 jer je od tog momenta naređao tri poena kojim je dobio prvi set.

U drugom setu je Lajović bio znatno bolji i sa dva brejka je završio taj deo igre za samo 25 minuta. Treći set je počeo dugačkim prvim gemom u kom je Duci imao brejk priliku ali je nije iskoristio. Do 12. gema ovog seta nije bilo oduzimanja servisa mada je tome nešto bliži bio Izner. Jedinu svoju brejk šansu u 12. gemu je Džon i iskoristio, a to je ujedno bila i meč lopta.