ĐOKOVIĆ JE U POLUFINALU RIMA! Novak se kockao, ali SLOMIO upornog Feliksa i sačuvao svetski tron

13.05.2022. 21:02 17:13
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Velika borba.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Feliksa Ože Alijasima 7:5, 7:6(1) posle 2 sata i deset minuta i plasirao se u polufinale Rima.

ON GA ČEKA ZA FINALE! Nole saznao narednog rivala ukoliko savlada uzdanicu belog sporta

PROGOVORIO I NOVAK O GORUĆEM PITANJU SVETSKOG TENISA: "Ne postoji lako rešenje"

GRK UTIŠAO ITALIJANE: Cicipas u dva seta do polufinala Rima

Odlično su počeli i jedan i drugi. Nije bilo problema na servisu i gemovi su trajali veoma kratko.

Prvu pretnju zadao je Feliks u petom gemu kada je imao brejk loptu, ali je Novak odličnim servisima obuzdao taj pritisak.
Za razliku od Kanađanina, Srbin je svoju brejk loptu iskoristio i to na 4:3, pa je u sledećem gemu servirao za set.

Međutim, nekoliko neiznuđenih grešaka i Ože Alijasim vraća brejk. Novak potom sigurno osvaja svoj servis gem i obezbeđuje taj brejk.

Ipak, to toga nije došlo, pošto je prvi reket sveta još jednom brejknuo protivnika i brilijatnom forhend dijagonalom osvojio prvi set.

Drugi set slična priča, ponovo su odlično servirali i jedan i drugi, gemovi su kratko trajali, a prvi brejk je ponovo napravio Novak i to u šestom gemu.

Kao i u prvom setu servirao je za meč pri rezultatu 5:3, ali je ponovo poklekao i ovoga puta je meč odveo u taj brejk.

Tamo kao da je izašao Novak iz najboljih dana, pomeo je Feliksa sa 7:1 i zakazao duel sa Norvežaninom Kasperom Rudom.

U drugom polufinalu igraju Zverev i Cicipas.

Ovim trijumfom je Srbin obezbedio i ostanak na prvom mestu ATP liste makar do Rolan Garosa.

Čitav tok meča mogli ste pratiti uživo na sajtu SrbijaDanas.

7:6
Mnogo je teško dobiti ove najbolje igrače u taj brejku, a to se dokazalo i sada. Sigurniji, pribraniji i naravno iskusniji je bio Novak i slavio sa ubedljivih 7:1 u odlučujućem gemu seta.

6:6
Gledaćemo taj brejk. Mnogo bolja igra Feliksa sada i u polju. Čak je dobio i aplauz od Novaka posle jednog poena.

6:5
Gem sa nulom za Đokovića.

5:5
Razigrao se Ože Alijasim. Novak je loše riternirao u ovom gemu, odlučio se da čeka servise daleko od osnovne linije što je očito bila greška.

5:4
Ponovo je loše Novak odservirao u gemu za set. Ože Alijasim se vraća u meč.

5:3
Imao je Novak meč loptu, ali se Feliks izvukao sjajnim servisom, ipak u sledećem gemu će servrati za polufinale.

5:2
Napravio je sebi malo problema Novak, dopustio protivniku da se vrati od 30:0, da dođe do brejk lopti, ali je potom imao malo sreće pri drugoj brejk lopti za protivnika, lopta je kačila mrežu i uspeo je Đoković da se izvuče. Feliks će u narednom gemu servirati za ostanak u meču.

4:2
Prednost Đoković! Ponovo Novak pravi prvi brejk u setu, odlično funkcioniše drop šot Srbina, gotovo da je nepogrešiv kada se odluči na taj udarac.

3:2
Malo problema za Novaka, bio je đus, ipak ponovo je servis spasilac.

2:2
Sve je u servisu za Ože Alijasima, ponovo je početni udarac bio ubitačan, mada mu je i Novak pomogao neiznuđenim greškama.

2:1
Ništa lošiji nije ni Novak. Novi furiozni gem za Srbina.

1:1
Za 66 sekundi. Ekspresno je Ože završio svoj servis gem.

1:0
Sjajan start! Doneo je glavni sudija jednu 50:50 odluku, na početku gema, u korist Novaka, Feliks se bunio zbog toga, zatim je pod utiskom te situacije napravio niz grešaka i Đoković je došao do gema.

II SET

7:5
BRAVO, MAJSTORE! Oduzeo je Novak servis protivniku kad je najpotrebnije i došao do prvog seta. Unervozio se Feliks, napravio je nekoliko grešaka, što je Srbin znao da iskoristi.
6:5
Još jedan odličan gem za Srbina, ponovo je na pravom koloseku posle lošeg prethodnog servis gema.

5:5
Potvrdio je brejk Feliks! Ponovo je servis bio ključan, ima već pet aseva.

5:4
Loš gem! Vraća brejk Ože Alijasim, pomogao mu je Novak sa nekoliko neiznuđenih grešaka.

5:3
BREJK! Počeo je da čita servis protivnika Novak i odmah se to isplatilo. Serviraće u narednom za set.

4:3
Lagano! Za razliku od prošlog gema sada je Novak bez izgubljenog poena osvojio gem. Bez brejka za sada.

3:3
Sjajan je Feliks na početku ovog meča. Bez problem rešava sve svoje servis gemove.

3:2
Prve probleme na servisu imao je Đoković, brejk loptu je imao Ože Alijasim, ipak Novak se izvukao odličnom igrom sa osnovne linije.

2:2
Brzo se završavaju gemovi na startu meča. Odlično serviraju i bukvalno ne daju protivniku nikakvu šansu.

2:1
Odlično funkcioniše Novakov servis na startu meča. Nije dozvolio protivniku nikakvu šansu u ovom gemu.

1:1
Istom merom uzvraća i Kanađanin.

1:0
Bez mnogo problema, osvojio je Novak prvi servis gem. Pre svega zahvaljujući odličnom servisu.