05.05.2022. 19:42
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters
Meč turnira.

Španski teniser Rafael Nadal prošao je u četvrtfinale Mastersa u Madridu, pošto je posle prave drame savladao Davida Gofana 6:3, 5:7, 7:6.

NIŠTA OD OKRŠAJA SA NOVAKOM: Lajović POKLEKAO u osmini finala

MAREJ SE OTROVAO! Direktor turnira otkrio zašto nije bilo megdana sa Novakom

HAMAD NEZAUSTAVLJIV: Međedović preko kvalifikacija do ČETVRTFINALA!

Zanimljivo je da je prvi brejk na meču napravio Gofan. Učinio je to u petom gemu, ali njegova prednost nije dugo trajala, pošto je usledila serija Španca od četiri gema i rutinsko privođenje seta kraju.

U drugom setu Rafa je odlično počeo, rano je brejknuo protivnika, vodio 5:3, ali se Belgijanac na opšte iznenađenje vratio u meč.

Spasio je dve meč lopte i izjednačio na 5:5. Šokovima za špansku publiku nije bilo kraja, pošto je Gofan još jednom oduzeo servis protivniku i dobio ovaj deo igre i odveo meč u odlučujući, treći set.

Mučio se Rafa i u nastavku, Belgijanac je lako dobijao svoje gemove, Španac apsolutno nije imao rešenja za igru protivnika. Doduše ni Nadal nije imao problema na svoj servis, pa je sve rešeno u taj brejku.

U trinaestom gemu seta nastavak drame, dve neiznuđene greške Gofana pri svom servisu i prednost Nadala od 4:1 je govorila da je konačno David poklekao. Međutim, nije se ponovo predao Belgijanac, preokrenuo je na 6:4 i imao dve meč lopte. Prvu je Rafa lako spasao, da bi drugu, na svoj servis Gofan prokockao, forhendom koji je završio u mreži.

U nastavku ni jedan ni drugi nisu grešili na svoj servis i samo se čekalo ko će prvi posustati. A to je na oduševljenje prisutnih bio Gofan i Nadal je dobio taj brejk 11:9.

Španac će u sledećoj rundi igrati protiv boljeg iz duela Nori - Alkaraz.