NADAL U ČETVRTFINALU: Španac ipak ima slabosti!

04.07.2022. 22:26
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Foto: Wimbledon

Za malo pa rutinski...

Španski teniser i drugi nosilac na Vimbldonu, Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale ovog grend slema nakon pobede nad Botikom van de Zandšulpom rezultatom 3:0 (6:4, 6:2, 7:6).

KIRJOS JE NEZAUSTAVLJIV: Povređeni Australijanac u ČETVRTFINALU Vimbldona!

POTPUNI PREOKRET U RASPOREDU: Evo kada Novak igra za POLUFINALE!

NOLE O KIRJOSU: Iako je godinama pričao loše o meni, stao je uz mene kad mi je bilo NAJTEŽE

Meč je počeo atraktivnim poenom za Nadala, ali je Van de Zandšulp držao korak za agresivnim Špancem.

Tako je bilo sve do 10. gema u prvom setu kada je Holanđanin potpuno poklekao pod pritiskom moranja da se osvoji gem. Nadal je to iskoristio, napravio brejk u pravi čas i prelomio set u svoju korist.

U drugom setu je Nadal rano napravio brejk, a kasnije još jedan jer nije popuštao pritisak na servis rivala.

Van de Zandšulp je pokazao reakciju na startu trećeg seta kada je iskoristio priliku da napravi brejk, ali već u narednom je ispustio sopstveni servis.vOd tog momenta je Nadal bio vidno odlučan da što pre završi set i meč, te je ubrzo novim brejkom krenuo ka ostvarenju tog cilja.

Na 5:3 je servirao za pobedu, ali se suočio sa 0:40 i neočekivano je ispustio servis, te je Holanđanin preživeo.

Čak se i razigrao u tim momentima, ozbiljno unervozio drugog nosioca i odveo treći set u taj-brejk.

Čak je i tu došao do tri vezane meč-lopte, ali je od 6:3 dozvolio rivalu da se vrati do 6:6.

Ipak, tada je iskustvo Španca došlo do izražaja koji je uspeo da završi meč pre mraka i pauze koja bi izvesno morala da usledi.

U borbi za polufinale Nadalu će rival kroz dva dana biti Tejlor Fric, koji je ranije tokom dana, takođe u tri seta i veoma lako, nadigrao Džejsona Kublera iz Australije – 6:3, 6:1, 6:4.