NATALIJA NIJE USPELA: Srbija ima samo jednu predstavnicu na Vimbldonu!

23.06.2022. 18:58
Natalija Stevanović
Natalija Stevanović / Izvor: Profimedia
Zaustavljena na korak od glavnog žreba.

Kako stvari stoje, Srbija će imati samo jednu predstavnicu na predstojećem grend slemu - Vimbldonu. Srpska teniserka Natalija Stevanović nije uspela da se plasira u glavni žreb Vimbldona, pošto je u trećem kolu kvalifikacija poražena od Medison Ingliš rezultatom 7:6 (2), 2:6, 6:2 nakon dva časa i 45 minuta igre.

NADAL SE OGLASIO: Stariji sam, ne mogu puno da igram!

BRITANCI OPET PONIZILI NOVAKA: Nadal ISPISAO ISTORIJU, a onda se pojavio Đoković (FOTO+VIDEO)

NOVAK OSTAO BEZ TEKSTA: Bio sam IMPRESIONIRAN! Jedva čekam da se vratim

Natalija se u prvom setu vratila od 3:5 do 5:5, zatim brejkom došla do taj-brejka, ali u dodatnom gemu nije imala šansu.

U drugom setu Ingliš je često grešila, dok se Stevanovićeva umirila i lako došla do izjednačenja.

Ipak, Australijanka je značajno popravila igru u trećem setu. Odlično je realizovala prvi servis, napravila 11 vinera uz četiri neiznuđene i prošla na Vimbldon.

Stevanovićeva nikad nije učestvovala u glavnom žrebu nekog od gren slem turnira, a do poslednjeg kruga kvalifikacija dogurala je i na Rolan Garosu 2020. godine.

Podsetimo se, Vimbldon počinje u ponedeljak, 27. juna, a završava se 10. jula. Srbija će imati jednu predstavnicu, Aleksandru Krunić.