NEZADRŽIV: Alkaraz pripitomio Zvereva za polufinale US opena

07.09.2023. 07:35
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Branilac titule ubedljiv.

Prvi teniser sveta Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale US opena pobedom nad Aleksanderom Zverevim 6:3, 6:2, 6:4.

NEOBIČAN KUMOVSKI DUEL: Rusko četvrfinale završeno posle tri seta uz pregršt brejkova

"FENOMENALNE SU - SVE" Nole oduševljen srpskim odbojkašicama, dao im je NAJVEĆI kompliment

BOMBARDER IDE NA ĐOKOVIĆA: Veliko iznenađenje u polufinalu US opena!

Španac nie izgubio set protiv Nemca koji ga je dobio tri puta u, sada već, šest mečeva.

Alkaraz je savršeno koristio brejk šanse, pa mu je četiri prilike bilo dovoljno za četiri brejka. Zverev je podbacio u drugom setu, dok u prvom i trećem nije iskoristio šanse da oduzme servis rivalu, pa je eliminacija sa turnria u Njujorku bila neizbežna.

Alkaaraz će u polufinalnu igrati protiv Rusa Danila Mdvedeva, dok se u drugom polufinalu sastaju Novak Đoković i Ben Šelton.

Alkaraz vodi 3:0 u međusobnim duelima protiv Medvedeva i nedavno ga je savladao 3:0 u polufinalu Vimbldona.