9°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

NIJE USPEO ĐERE: Srbin se vratio posle 2:0, imao meč loptu, ali pao u SUPER TAJ-BREJKU

27.06.2022. 20:28
Laslo Đere
Laslo Đere / Izvor: Profimedia

Šteta.

Srpski teniser Laslo Đere poražen je u prvom kolu Vimbldona od Čileanca Alehandra Tabila 7:6 (6), 6:2, 1:6, 4:6, 7:6 (11).

IZVUKAO SE! Alkaraz posle preokreta do drugog kola Vimbldona

VELIKO IZNENAĐENJE NA STARTU VIMBLDONA: Favorit ispao! Novaku olakšan put do titule

NI VANSERIJSKA IGRA KVONA NIJE DOVOLJNA: Đoković pobedom započeo Vimbldon i ispisao istoriju

Veoma izjedančen prvi set odigrala su dva tenisera, ipak činilo se da je srpski igrač za nijansu bio bliži osvajanju istog pošto je propustio tri brejk prilike, naspram jedne protivnike. Ipak, nije bilo brejkova i otišlo se u trinaesti gem seta.

Đere je odlično počeo, uzeo mini brejk, ali je Čileanac uzvratio u naredna dva poena i stekao prednost, Laslo je potom ponovo sve vratio u egal, da bi na kraju ipak posle drame poklekao i Tabilo je poveo sa 1:0.

Drugi set je bio potpuno u znaku Čileanca, Đere je bio bez energije i činilo se da će i u trećem setu lako položiti oružje.

Međutim, totalno druga priča je bio nastavak meča. Srbin je krenuo da igra znatno bolje, u trećem i četvrtom setu je čak tri puta oduzimao servis protivniku i meč je otišao u peti set.

U prvom gemu brejk šansa za Lacija, nije uspeo to da iskoristi, a što nije on jeste njegov protivnik samo gem kasnije.

Čuvao je Čileanac vođstvo, vodio je 5:3 i servirao za meč. U trenutku kad je imao priliku da reši duel, Tabilo je odigrao jedan od najslabijih gemova i Srbin se vratio u meč. Oba igrač su sigurno odservirala do kraja seta i sve se rešavalo u super taj-brejku.

Neprestano su se igrači smenjivali u vođstvu, Laslo je stekao prvi osetniju prednost, poveo je sa 8:6 i servirao za priliku da stekne tri vezane meč lopte, ipak jednu relativno laganu loptu je slajs udarcem poslao u mrežu, taj poklon Čileanac je iskoristio i poveo sa 9:8 čime je došao do meč lopte. Đere se nije predao, odlična dva servisa i pritisak je na protivniku. Na identičan način kao i Srbin i Čileanac je spasio meč loptu, da bi potom osvojio još jedan poen na svoj servis i došao do nove meč lopte. Ni tu nije bio kraj drami, pošto je Laslo odličnim forhendom poravnao na 11:11. Ipak, Đere je u sledećem poenu poslao čistu loptu u aut i nova meč lopta za Tabila. Osvojio je Čileanac poen, obradovao se krenuo ka mreži misleći da je Đere poslao loptu u aut. Međutim, Srbin je tražio čelindž i ponovljen je poen.

Ni taj detalj nije pomogao srpskom igraču, poslao je loptu u aut posle servisa i završio takmičenje na ovogodišnjem Vimbldonu.

Alehandro Tabila u narednom kolu čeka boljeg iz duela Milman-Kecmanović.

Najnovije vesti iz sveta tenisa možete naći OVDE.

BONUS VIDEO: Pogledajte umeće sa loptom Ivane Ignjantović, bivše devojke Zvezdinog golmana Zorana Popovića