NIŠTA OD POVRATKA NA PRVO MESTO: Hrvat šokirao Nadala čim je stigao u Sinsinati

Borna Ćorić i Rafael Nadal / Izvor: Profimedia

Rafael Nadal je stigao u Sinsinati u nadi da bi mogao da se vrati na prvo mesto ATP liste, a završio je masters u SAD već u drugom kolu.

POVREDA JE BILA JAČA: Kecmanović predao meč u drugom kolu Sinsinatija

SINSINATI: Kraj za Krajinovića

"ČUPAO ME ZA KOSU, SIPAO HLADNU VODU U UVO": Šokantne optužbe - Poznati teniser tukao ženu!?

Hrvatski teniser Borna Ćorić savladao je Španca sa 7:6 (9), 4:6, 6:3 posle dva časa i 51 minuta borbe. U narednoj runid igraće protiv još jednog Španca Roberta Bautiste Aguta koji je nadigrao Markusa Đirona sa 6:3, 6:3.

Prvi set duela Ćorića i Nadala imao je razmere drame. Španac je propustio dve set lopte, kao i Ćorić, a onda je Hrvat iskoristio treću šansu i poveo sa 1:0.

U drugom setu je presudio brejk trećeg igrača sveta u sedmom gemu, dok je u setu odluke Ćorić vezao tri gema od rezultata 2:2, stigao na 5:2 i zatim do treće pobede u pet međusobnih duela sa “kraljem šljake”.

Nadal se na turnriu u Sinsinatiju neuspešno vratio na teren posle pauze od vimbldonskog polufinala koje je zbog povrede predao bez borbe Niku Kirjosu.

Sa druge strane, Ćoriću je ovo bio tek peti trijumf na ATP turu otkako se u martu vratio na teren posle operacije ramena.

BONUS VIDEO: Najbolji ritern u istoriji tenisa