NOVAK PONOVO PRESLIŠAO BERETINIJA: Sledi OSVETA za poraz u Tokiju

09.09.2021. 04:17
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Četvrfinalni duel.

Najbolji svetski teniser Novak Đoković savladao je Italijana Matea Beretinija u četvrfinalu US Opena. Bilo je 3:1 (5:7, 6:2, 6:2, 6:3) hza Srbina i za ulazak u finale igraće protiv Nemca Aleksandera Zvereva, koji ga je savladao u polufinalu Olimpijskih igara u Tokiju. Vreme je za osvetu.

POZNAT EVENTUALNI PROTIVNIK ĐOKOVIĆA: Zverev u polufinalu

NEKOMPLETAN SRPSKI DERBI U BANJA LUCI: Krstin predao meč Milojeviću

"MATEO MOŽE DA DOBIJE": Na pravom smo putu

Izjednačen je bio prvi set. Imali su obojica svoje šanse, ali Italijan u 11. gemu uzima brejk i u narednom dolazi do prvog seta.

Apsolutna dominacija Đokovića je jedini način da se opiše drugi set. Beretini je osvojio dva gema od kojih je u jednom spasao pet brejk lopti.

Jednostavno Novaku je sve išlo od ruke i nijednog trenutka n ije dolazilo u pitanje da li će doći do izjednačenja.

Kao preslikan je bio sledeći set. Dominacija Novaka i dva brejka, a sa drugim je završio set. Jedino je Mateo Beretini imao jednu brejk loptu na 4:2, ali bio je probran Đoković i nije dopustio Itzalijanu da se vrati u meč.

Novak Đoković je ušao u ritam u drugom setu i nije bilo nikakve šanse da ga Beretini ugrozi. U četvrtom setu je uzeo samo jedan brejk, ali i to je bilo dovoljno da zakaže duel sa Aleksanderom Zverevim.

Uživo tok meča možete pratiti ovde

6:3
Gotovo je!!!! Novak Đoković je u polufinalu US Opena.
5:3
Beretini smanjuje, ali sada Đoković ima pravu šansu za pobedu.
5:2
Đoković uzvraća istom merom i sada je na gem od pobede.
4:2
Beretini rutinski bez izgubljenog poena smanjuje rezultat.
4:1
Novak uzima gem u kojem je imao sjajnu komunikaciju sa publikom. Izgleda kao da su mnogi Beretinijevi fanovi otišli kući i sada Novakovi navijači dominiraju na tribinama.
3:1
Beretini daje sve od sebe. Uspeo je da osvoji svoj servis, ali ukoliko ne uzme brejk brzo će ispasti.
3:0
Đoković je samo tri gema udaljen od plasmana u polufinale.
2:0
Brejk Novaka Đokovića. Srbin je sve bliže meču sa Zverevim, gde će imati priliku da se osveti za poraz na Olimpijskim igrama u Tokiju.
1:0
Uspeva Đoković da osvoji uvodni gem u setu.

IV SET

6:2
Kao i u drugom setu Novak uzima drugi brejk i opet će imati priliku da prvi servira u narednoj deonici.
5:2
Bilo je malo problema za Đokovića. Imao je Beretini i prvu brejk loptu posle prvog seta, ali izdržao je taj nalet Srbin.
4:2
Beretini fenomenalnim servisima uspeva da smanji rezultat iako je Novak imao jednu brejk loptu.
4:1
Nastavlja Đoković sa sjajnim partijama na svoj servis.
3:1
Imao je Đoković jednu brejk loptu, ali spasao se Beretini.
3:0
Novak je overio brejk i sada ima veliku prednost
2:0
Brejk!!! Zahuktao se Đoković i sada ima prednost i u trećem setu.
1:0
Đoković nastavlja da rutinski osvaja svoje gemove.

III SET

6:2
Novi brejk Đokovića i poravnanje u setovima. Dobro je za Novaka, što kreće sa servisom u trećoj deonici.
5:2
Novak lagano dolazi na gem od izjednačenja u setovima.
4:2
Novak nije iskoristio pet brejk lopti i Mateo je uspeo da održi priključak.
4:1
Novak je ušao u ritam i bez izgubljenog poena overava brejk.
3:1
Konačno BREJK Novaka Đokovića.
2:1
Nova prednost za Đokovića. Posle 40:0, uzeo je Beretini dva poena, ali Novak nije dozvolio da se produži gem.
1:1
Novak je na 30:30 izbacio čistu loptu napolje, a zatim je Beretini rutisnki došao do poena.
1:0
Đoković pokazuje da na njega nije ostavilo posledice to što je izgubio prvi set.