22°C
08.05.2024.
117.1207
109.0205

VRATIO SE ŠAMPION: Španac mučio Đokovića dva seta, a onda mu je Novak pokazao ko je gazda u Melburnu (VIDEO)

17.01.2023. 13:21 14:51
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski as je osvojio već devet trofeja u Melburnu.

Novak Đoković je savladao Roberta Karbaljesa Baenu sa 3:0, po setovima 6:3, 6:4, 6:0 i plasirao se u drugo kolo Australijan opena. Srpski as se i zvanično vratio na teren u Melburnu, odakle je sramotno deportovan pre 12 meseci.

URAGAN FREEBETOVA – Aviatorov let donosi magičnu dozu vrhunskih BONUSA!

"MOŽDA ME UDARI AUTOBUS..." Kecmanović raspoložen uprkos ranoj eliminaciji iz Melburna

MOŽE ENDI JOŠ: Marej posle velike drame i pet setova srušio Beretinija (VIDEO)

ŠAMPION JE TO ZASLUŽIO: Ovacije i aplauzi za Novaka na prvom meču u Melburnu posle dve godine (VIDEO)

Peti teniser sveta se pošteno oznojio u prva dva seta protiv Španca koji je pružio žestok otpor devetostrukom šampionu Australijan opena. Karbaljes Baena je igrao hrabro, ali je Novak dokazao da je nesavladiv na “Rod Lejver areni”. Bio je ovo 35. uzastopni trijumf Đokovića na australijskom kontinentu, gde je poslednji put poražen u januaru 2018. godine u četvrtoj rundi Australijan opena kada ga je nadigrao Korejac Čung Hjeon.

Španac je ozbiljno namučio petog tenisera sveta u prvom delu uvodnog seta. Imao je 75. igrač sa ATP liste tri vezane brejk lopte u petom gemu, ali je Đoković uspeo da dobije pet uzastopnih poena i povede sa 3:2.

Usledila je pauza između gemova tokom koje je Đoković otišao na kratko do toaleta, a onda kao da je dobio novu energiju i odmah oduzeo servis rivalu i to bez izgubljenog poena za 4:2. Đoković je za 42 minuta dobio prvi set sa 6:3.

NIJE MOGLA DA DOČEKA: Čim je Novak kročio na teren, Jelena Đoković zapalila društvene mreže - napisala je samo OVO (FOTO)

Karbaljes Baena nije klonuo duhom u drugom setu. Španac je fanatičnim naporima odbijao napade Đokovića, koji je bio blizu brejka već na startu drugog seta, ali nije iskoriosti jedinu šansu koja mu se ukazala u uvodnom gemu.

I u petom gemu Karbaljes Baena se mučio na svoj početni udarac i ponovo je sačuvao servis. Međutim, Đoković je u sedmom gemu konačno načinio brejk posle maratonske borbe, a zatim je i potvrdio prednost, 5:3. Srpski as je rutinski priveo kraju set koji je trajao čak 56 minuta, 6:4.

Otpor španskog tenisera je konačno slomljen i Đoković je bio dominantan u trećem setu. Napravio je dva brejka, bio siguran na svoje servise i lako poveo sa 4:0. Karlos Baena nije uspeo da stigne ni do utešnog gema u trećem setu. Đoković je podigao ruke u znak pobede posle dva časa i tri minuta borbe.

Đoković će u drugom kolu igrati protiv boljeg iz duela Enco Koaku (Francuska) - Ugo Dalijen (Bolivija).

Najnovije vesti o tenisu možete videti OVDE.