18°C
26.05.2024.
117.1154
108.3399

NOVAK SAZNAO PROTIVNIKA: Maratonski meč Đokovićev rival rešio tek posle skoro pet sati

19.01.2024. 13:15
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Sve je rešeno u pet setova.

Srpski teniser Novak Đoković u četvrtom kolu Australijan opena igraće protiv Adriana Manarina koji je posle četiri sata i 51 minuta igra sa 3:2 savladao Bena Šeltona (7:6 (7:4), 1:6, 6:7 (2:7), 6:3, 6:3.

SVEGA SU SE ODREKLI ZBOG MENE: Novak odigrao 100. meč u Melburnu, a zatim pričao o porodici Novak Đoković

SRBIJA ĆE BITI ODUŠEVLJENA: Novak održao čas tenisa, pa ostavio na kameri moćnu poruku Novak Đoković

NAJTEŽA PREPREKA DO SADA PALA NAJLAKŠE: Đoković u tri seta savladao Ečeverija u 100. meču u MelburnuNovak Đoković

Već je prvi set najavio kakva će seborba voditi između Manarina i Šeltona. Frabncuz je prvi stigao do brejka u petom gemu, ali je Amerikanac uzavrati u osmom i stigao do 4:4. Otišlo se u taj-brejk u kojem je Manarino bio bolji i poveo sa 1:0. Brzo je stigao Šeltonov odgovor. Manarino je spasio dve brejk lopte u prvom gemu, aloi je to bilo sve od njega u tom setu. Amerikanac je uspeo da mu tri puta uzastopno oduzme servis i ubeldjivim rezultatom stigne do 1:1.

Razmenili su Manarino i Šelton po dva brejka u trećem setu, ali nijednom od njih to nije bilo dovoljno da reši set pre taj-brejka. Manarino je serivrao za set u devetom gemu, ali je Šelton uspeo da ga brejkne i izbori se potom za taj-brejk u kojem je bio izuzetno ubedljivi i stigao do potpunog preokreta i vođstva u setovima od 2:1.

Međutim, nije se Francuz predavao. Čekao je i dočekao šansu da uzvrati Amerikancu i ona mu ukazala u šestom gemu kada je oduzeo servis Šeltonu, da bi potom iskoristio prvu set loptu i došao do izjendačenja. U odlučujućem setu je Manarino imao brejk priiku u prvom gemu, da bi propustio još četiri u trećem. Ipka, uspeo je Francuz da sve nadokandi sa dva uzastopna brejka u petom i sedmom gemu i činlo se da je veoma blizu pobede poštpo je poveo sa 5:2. Međutim, u anrednom gemu Manarino je servirao za pobedu, propustio je jednu meč loptu, a Šelton uspeo da nadoknadi jedan brejk. To je ipak bilo sve od Amerikanca, pošto Manarino u desetom gemu nije dozvolio nikakvo iznenađenje i stigao je do velikog trijumfa.