PALI SE MAŠINA: Del Potro mučio Novaka, Srbin ga onda SAMLEO i prestigao Federera! (VIDEO)

15.03.2017. 05:33
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Odlična partija našeg tenisera u Indijan Velsu.

Posle varljivog početka sezone Novak Đoković je nagovestio povratak u šampionsku formu trijumfom nad Huan-Martinom Del Potrom u trećemo kolu Mastersa u Indijan Velsu. Srpski as je slavio rezultatom 7:5, 4:6, 6:1 posle dva sata i 19 minuta borbe, a igra u trećem setu je bila baš onakva kakva bi trebalo da bude – poput mašine iz najboljih dana. Novak je novim trijumfom u kalifornijskoj pustinji obeležio lep jubilej - bila je ovo 300. pobeda na turnirima Masters serije, a prestigao je Rodžera Federera po broju uzastopnih pobeda u Indijan Velsu. Đoković ih sada ima 19!

Izgubio od Noleta, a onda mu se život pretvorio u pakao: Treba da te siluju, zakolju i telo bace divljim svinjama! (FOTO)

Delirijum u Kaliforniji, Nole i Vića urnebesnim poenom zapalili društvene mreže! Svi kažu: KAKVI ŠMEKERI! (VIDEO)

Srbin i Argentinac vodili su prepoznatljivu bitku u prva dva seta. Đoković je nervoznije počeo meč, dozvolio Argentincu prvi brejk na meču već u uvodnom gemu, ali je uspeo da stabilizuje igru i izjednači na 3:3 na servis velikog prijatelja i rivala.

Serveri su bili sigurni sve do 12. gema kada je Đoković napravio novi brejk iskoristivši prvu set loptu za 7:5 posle 52 minuta.

Del Potro je iskoristio pad koncentracije Đokovića na startu drugog dela igre. Naš kao i u prvom setu oduzeo je servis Novaku u prvom gemu, a onda je duplirao brejk u petom gemu za 4:1. Drugi igrač sa ATP liste uspeo je samo da smanji na 4:3, a Argentinac je zatim priveo set kraju bez većih problema, 6:4 za izjednačenje na 1:1.

A, onda je Đoković u trećem setu podsetio na najslavnije dane karijere. Del Potro je jedva uspeo da izjednači na 1:1 i tu mu je bio kraj. Novak je vezao pet gemova uz briljantnu razmenu udaraca, a bekhend je ponovo bio tajno oružje za koje protivnik nije imao rešenje.

Srbin je dobio 13. od 17 mečeva sa Del Potrom i kao u Akapulku nedavno, nastavio da vraća dug za bolan poraz na Olimpijskim igrama u Riju u prvom kolu.

Naredni rival Đokoviću biće Nik Kirjos, još jedan dužnik, koji je pre samo 10-ak dana savladao drugog tenisera sveta u Akapulku. Australijanac je u trećoj rundi Mastersa u Indijan Velsu bio bolji od Aleksandera Zvereva sa 6:3, 6:4.