18°C
06.06.2024.
117.0839
107.604

POLETEO VISOKO, PA BOLNO PAO: Katastrofa Federera! Autsajder UNIŠTIO Švajcarca posle tri spašene meč lopte i 1-5!

01.03.2017. 20:06
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters

Krah u Dubaiju.

Rodžer Federer najavio je povratak u top 5 osvajanjem Australijan opena, ali je vrlo brzo razočarao svoje navijače. Švajcarac je poražen u drugom kolu ATP turnira u Dubaiju od Rusa Jevgenija Donskoja rezultatom 3:6, 7:6 (7), 7:6 (5).

Senzacionalni rezultat iz Dubaija još više dobija na značaju kada se uzme u obzir činjenica da je deseti teniser sveta imao dve meč lopte u taj-brejku drugog seta, dok je u trećem setu vodio sa 5:1 u doigravanju i dozvolio Rusu da osvoji šest uzastopnih poena i slavi posle dva sata i četiri minuta borbe.

SKANDAL: Bernard Tomić je zbog OVOGA zaslužio DOŽIVOTNU suspenziju (FOTO)

Jevgenij Donskoj
Jevgenij Donskoj / Izvor: Reuters

Turnir u Dubaiju bio je prvi za 18-ostrukog gren slem šampiona posle trijumfa u Melburnu. Federer je vrlo lako slavio u prvom kolu protiv Francuza Beone Pera i kada se očekivalo da će stići do četvrtfinala, usledio je šokantan poraz.

Posle osvojenog prvog seta Švajcarac je u taj-brejku drugog seta imao tri meč lopte koje nije iskoristio, ali čudo se dogodilo tek u trećem delu igre, kada je dozovlio Rusu da uzme šest vezanih poena u taj-brejku. Donskoj je prihvatio poklon i realizovao prvu meč priliku za pobedu karijere.

NIJE HTEO VIŠE DA TRPI: Novak progovorio i efektno ZAPUŠIO USTA kritičarima