POSLE VIŠE OD DVA SATA BORBE: Hurkač osvojio Masters u Šangaju

15.10.2023. 13:11
Hubert Hurkač
Hubert Hurkač / Izvor: Profimedia

Poljak savladao Rusa Andreja Rubljova u tri seta.

Poljski teniser Hubert Hurkač osvojio je Masters u Šangaju, pošto je u finalu savladao Rusa Andreja Rubljova sa 2:1 u setovima - 6:3, 3:6, 7:6 (10:8),  posle dva sata i devet minuta igre. Hurkaču je ovo druga titula sa masters turnira iz serije 1000, a prethodnu je osvojio 2021. godine u Majamiju.

Otkazan turnir na kom Nole brani titulu

AUSTRALIJANAC ODUŠEVLJEN NOVAKOM: Rafa i Rodžer su sjajni, ali Đoković je ČUDOVIŠTE

O NOVAKU NI REČ: Federer se raspričao u Šangaju, ali Đokovića nije pomenuo

Poljaku, 17. na ATP listi, za osvajanje prvog seta bio je dovoljan jedan brejk, kod vođstva 3:2. Rus, sedmi na ATP listi, u prvom setu nije uspeo da stigne do nijedne brejk lopte, ali je zatim značajno podigao nivo igre. U drugom setu Rubljov je do brejka stigao već na startu kad je poveo 2:0 i zatim mirno priveo set kraju i stigao do izjednačenja.

Brejkova nije bilo u trećem setu, ali je kod vođstva 5:4, na servis Rubljova, Hurkač propustio jednu meč loptu, pa se otišlo u taj-brejk. U njemu je viđena je velika drama, Rubljov je vodio 5:3, imao i meč loptu na 6:5 koju nije iskoristio. Zatim je Hurkač ima dve meč lopte, na 7:6 i 8:7, ali ih nije iskoristio, ali ukupno četvrtu na 9:8 jeste i tako stigao do pehara.