16°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

PROBLEMI SAMO U TREĆEM SETU: Novak preko Amerikanca do druge runde Rolan Garosa (VIDEO)

29.05.2023. 16:18
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Dobar početak.

Srpski teniser Novak Đoković savladao je Aleksandra Kovačevića 3:0 (6:3, 6:2, 7:6(1)) i plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa, a tamo će igrati protiv Martona Fučoviča.

LOV POČINJE: Rolan Garos objavio snimak Novakovog ulaska uz PREMOĆNU PORUKU (VIDEO)

JEDNE JE ODUŠEVIO, DRUGE JE ZGROZIO: Potez Nika Kirjosa podelio javnost (VIDEO)

ĐERE: Muka mi je od loših žrebova

Posao je Đoković završio za dva sata i 29 minuta igre.

U prvom setu se Amerikanac držao do šestog gema, ali od tog trenutka je Novak apsolutno preuzeo kontrolu meča, oduzeo servis protivniku i mirno priveo set kraju.

Nastavak je bio još bolji za srpkog asa, pošto je već na startu drugog seta osvojio brejk koji mu je trasirao put ka dupliranju prednosti. Đoković je taj deo igre rešio sa 6:2.

U trećem setu je ponovo Novak brejknuo protivnika u prvom gemu. Kovačević je imao već u narednom gemu šansu da povrati izgubljeno, ali nije iskoristio tri vezane brejk lopte i Đoković je potvrdio brejk.

Đoković je imao priliku i u trećem gemu da po drugi put u setu oduzme servis protivniku, ali se Kovačević izvukao i uspeo da se održi u životu.

Ali, nije se predavao Amerikanac i u šestom gemu je uspeo da vrati brejk i poravna rezultat.

Ipak, već u narednom gemu je Đoković vratio prednost i došao na dva koraka od pobede. No, ponovo problemi za Novaka, servirao je za meč, ali nekoliko neiznuđenih grešaka i rezultat je ponovo poravnat - 5:5.

Igrači su bili sigurni na svoj servis i pobednik seta je rešen u taj-brejku.

U 13. gemu seta Đoković je bio furiozan i sa 7:1 došao do konačne pobede.