RODŽERS KUP: Cicipas očitao lekciju anemičnom Đokoviću

09.08.2018. 20:42
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters
Srpski as eliminisan u Torontu.

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale Rodžers kupa u Torontu. Srpski as je poražen od 19-godišnjeg Grka Stefanosa Cicipasa koji je slavio posle tri seta sa 6:3, 6:7 (5), 6:3 i ostvario najveću pobedu karijere.

Đoković nije ličio na tenisera koji je pre nepunih mesec dana osvojio Vimbldon. Bio je anemičan, bezvoljan, uspavan, a kako je igrao govori podatak da je prvu brejk loptu na meču imao u trećem gemu trećeg seta. I nije je iskoristio. A, pošto mu ni servis, ni retern, ni bekhend nisu funkcionisali kako treba, onda je jasno zašto je Srbin masters u Kanadi završio već u trećoj rundi.

Anderson otkrio ZAŠTO je rešio da se ujedini sa Novakom u dublu (FOTO)

JEZIVO: Teniserka jaukala od bolova, završila sa gipsom u invalidskim kolicima (VIDEO)

Srpski teniser je bio dekoncentrisan još na početku meča. Već u prvom gemu na svoj servis imao je nekoliko loših bekhenda, ali je spasao tri brejk lopte i uspeo da izjednači na 1:1.

Ono što nije uspeo u drugom, Grk je učinio u šestom gemu i poveo sa 4:2. Đoković je dozvolio rivalu da stigne do 0:40, spasao je dve brejk lopte, ali ne i treću, tako da je 27. igrač sa ATP liste oduzeo servis favoritu.

Novak je loše servirao, Grk rutinski dobijao gemove na svoj servis, pa prema situaciji na terenu nije bila senzacija što je Cicipas rešio uvodni set u svoju korist sa 6:3.

Deseti teniser sveta je zaigrao angažovanije u drugom setu i prva tri gema na svoj servis je lako rešio, ali se ni Cicipas nije predavao, 3:2.

Novak je zapao u nove probleme pri rezultatu 4:4, kada je Cicipas stigao do dve vezane brejk lopte, ali se Đoković probudio i vezao četiri poena za vođstvo 5:4. Serveri nisu do kraja seta grešili i stiglo se do taj-brejka.

Srpski as je u "doigravanju" bio spretan na početku, poveo sa 2:0, pa sa 4:1, tako da je stigao do tri vezane set lopte, 6:3. Mladi Grk je smanjio na 6:5, ali je Đoković izjednačio na 1:1, 7:5.

Novi pad koncentracije na startu trećeg seta. Đoković je dozvolio rani brejk Cicipasu koji je stigao do 2:0. I onda je konačno Đoković prvi put u meču stigao do brejk lopte, imao je zapravo dve vezane šanse da oduzme servis Grku, ali nije uspeo. !9-godišnji tinejdžer je poveo sa 3:0. Posle ovog gema nervozni Đoković je polomio reket na dva dela!

Grk je održavao prednost, servirao je za meč pri rezultatu 5:3 i rutinski dobio gem. Naredni rival Cicipasa biće pobednik duela Danil Medvedev - Aleksander Zverev.