13°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

RODŽERS KUP: Novak se malo mučio, ali pobeda nije dolazila u pitanje. Đoković u osmini finala (FOTO)

08.08.2018. 19:25
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Srpski teniser slavio sa 2:0 u setovima.

Novak Đoković prošao je u osminu finala Mastersa u Torontu pošto je u dva seta savladao Kanađaninna Pitera Polanskog (6:3, 6:4) posle 85 minuta igre . Najbolji srpski teniser će u osmini finala igrati protiv pobednika meča između Dominika Tima i Stefanosa Cicipasa.

POVREDA JE JAČA: Del Potro se povukao sa Mastersa u Torontu (FOTO)

ZBOG OVOGA JE NOVAK VELIKI: Đokovićev potez oduševio sve u Torontu (FOTO)

Veći deo prvog seta viđena je izjednačena borba. Polanski nije ustuknuo pred osvajačem 13. grend slem titula i hrabro se suprotstavio Novaku. Oba tenisera su uspešno čuvala svoj servis, a jedino je u sedmom gemu Đoković imao više problema prtilikom servisa, ali Kanađanin nije uspeo da dođe do brejk šanse. Za razliku od njega, Đoković je u sledećem gemu odigrao dolično i uspeo da napravi brejk sa nulom što mu je omogućilo da osvoji prvi set.

Veoma sličan je bio i drugi set. Polanski je i dalje bez većih problema uspevao da osvaja gemova ne svoj servis, ali nije uspevao da stvori nijednu brejk šansu na Đokovićev servis. Srpski teniser je strpljivo čekao šansu i odličnu priliku je dobio u devetom gemu kada je imao pet brejk šansi i iskoristio tek poslednju loptu za vođstvo od 5:4, a zatim i brzo rešio pitanje pobednika.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.