ROLAN GAROS: Nadal vlada pariskom šljakom, DEKLASIRAO Švajcarca za DESETU titulu (GALERIJA)

11.06.2017. 17:24
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters

Španac osvojio 73. ATP pehar u karijeri.

Rafael Nadal je novi šampion Rolan Garosa. Španski teniser je u finalu Otvorenog prvenstva Francuske pobedio Stena Vavrinku i na taj način osvojio 73. ATP titulu, odnosno desetu na pariskoj šljaci. Rezultat je bio 3:0 (6:2, 6:3, 6:1), a meč je trajao 127 minuta. Kao što je rečeno, Nadal je deseti put u karijeri postao šampion u prestonici Francuske. Prvi put je to učinio pre 12 godina, a poslednji put pre ovog, 2014. godine. A koliko je bio dobar ove godine, svedoči i podatak da nije izgubio nijedan set.

ROLAN GAROS: Senzacija u Parizu, ima SAMO 20 godina, a OSVOJILA je titulu (GALERIJA)

VRHUNAC KARIJERE: Krunićeva bacila Hrvate POD noge i OSVOJILA pehar u Bolu! (FOTO)

Prvi brejk je viđen u šestom gemu prvog seta. Nadal je poveo sa 4:2, da bi u poslednjem gemu uvodnog seta ponovo oduzeo servis protivniku. Za 6:2. U sledećem setu, Španac je krenuo furiozno, pa je prilično brzo došao do prednosti od 3:0. Do kraja deonice nije bilo brejkova. Koliko je Španac u tim trenucima bio nadmoćan pokazala je i nervoza Švajcarca. Tačnije, snagu je mogao da pokaže samo na reketu. Iz nemoći ga je slomio.

Stan Vavrinka
Stan Vavrinka / Izvor: Reuters

Na početku trećeg seta, Nadal je iskoristio drugu priliku za brejk i poveo sa 1:0. Bez izgubljenog poena, došao je i do prednosti od 2:0, a onda je Vavrinka na svoj servis smanjio na 2:1. U petom setu, pri vođstvu Nadala od 3:1, viđeno je nekoliko izjednačenja, a na kraju i novi brejk. Poveo je Nadal i sa 4:1, tako da se samo postavljalo pitanje konačnog rezultata. Napadao je Nadal i u šestom gemu, pa Vavrinka nije mogao da osvoji nijedan poen. U sedmom je servirao za ostanak u meču. Ipak, poveo je Nadal sa 30:0, pa i sa 40:15. Iskoristo je drugu brejk, odnosno meč loptu.

ODUŠEVILI FANOVE: Novak i Jelena bili su na KONCERTU Pilota, evo kako su se PROVELI! (FOTO)