ROLAN GAROS: Baš loš početak za naše tenisere u „srpskom ponedeljku“ (FOTO)

29.05.2017. 12:41
Teren na Rolan Garosu
Teren na Rolan Garosu / Izvor: Reuters

Četvoro Srba na terenima u Parizu.

Jelena Janković nije uspela da preskoči prvu prepreku na Rolan Garosu. Najbolja srpska teniserka (63. na VTA listi) poražena je na startu gren slema u Parizu od Ričel Hogenkamp iz Holandije sa 2:0, po setovima 6:2, 7:5 posle 73 minuta igre.

POKAZALA MU KO JE GAZDA: Ana POVREDILA Švajnija! (FOTO)

IMA NEKA TAJNA VEZA: Nole izneo prve UTISKE o saradnji sa AGASIJEM (FOTO)

Jankovićeva je izgubila svoj servis već u četvrtom gemu meča, što je značilo i gubitak prvog seta. Holanđanka je načinila još jedan brejk u osmom gemu za 6:2.

Srpkinja je bila u nešto boljoj poziciji u drugom setu, ali je prokockala brejk prednosti i vođstvo od 3:1. Hogenkampova, koja je 105. teniserka sveta, brzo je izjednačila na 3:3, a pri rezultatu 6:5 oduzela je ponovo servis Jeleni i slavila sa 7:5 iskoristivši prvu meč loptu.

Bio je ovo prvi međusobni duel Jankovićeve i Hogenkampove.