ROLAN GAROS: Đoković u osmini finala, i opet će da igra sa Špancem (FOTO)

01.06.2018. 12:33
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Meč trećeg kola Otvorenog prvenstva Francuske trajao je tri sata i 50 minuta.

Novak Đoković je obezbedio plasman u osminu finala Rolan Garosa. Najbolji srpski teniser je u meču trećeg kola pobedio Roberta Bautistu Aguta iz Španije, trenutno 13. tenisera planete, a rezultat je bio 3:1 (6:4, 6:7, 7:6, 6:2). U sledećem kolu, Srbi će snage odmeriti sa Fernandom Verdaskom koji je bez izgubljenog seta pobedio Grigora Dimitrova (7:6, 6:2, 6:4). Sa ovim Špancem, Novak je igrao 14 puta, a upisao je deset pobeda.

ROLAN GAROS: Nadal seje strah, Argentincu prepustio samo četiri gema (FOTO)

NOLE, LJUDINA SI: Agutu je umrla majka, sutra ih čeka OKRŠAJ u Parizu, evo šta mu je Srbin poručio

Roberto Bautista Agut
Roberto Bautista Agut / Izvor: Profimedia

ROLAN GAROS: Mnogi su ostali bez daha! Evo kako je prošao duel najlepših teniserki planete (FOTO)

Kako je bilo iz seta, u set pročitajte u nastavku teksta.

Nole je u prethodne dve runde savladao Brazilca Rožerija Dutra Silva Silvu sa maksimalnih 3:0, dok je isti rezultat bio u duelu sa još jednim Špancem Munarom. Sa druge strane, Bautista se mučio u prvom kolu i preokrenuo meč protiv Denisa Istomina (3:2), posle gubitka u setovima 1:2, dok je u prethodnoj rundi lako izašao na kraj sa Kolumbijcem Santjagom Điraldom (3:0).

Što se tiče međusobnih okršaja, Đoković i Bautista Agut su se do sada sastajali sedam puta i srpski as vodi sa 6:1. Jedini put Španac je slavio pre dve godine na Mastersu u Šangaju (6:4, 6:4), dok je iste sezone Nole upravo na Rolan Garosu izbacio Aguta u šesnaestini finala sa 3:1 u setovima.

Poslednji put megdan su podelili prošle godine na Mastersu u Rimu, Đoković se plasirao u osminu finala pobedom od 2:0 (6:4, 6:4). Bolji ovog duela igraće u osmini finala protiv pobednika meča Grigor Dimitrov (Bugarska) - Fernando Verdasko (Španija).

Ceo tok meča možete pratiti na portalu Srbija Danas.

ČETVRTI SET

Meč je trajao tri sata i 50 minuta.

6:2 Servira Španac, ali je Đoković pobednik. Koristi drugu priliku za brejk.

5:2 Uzvraća Agut brejkom.

5:1 Đoković koristi brejk priliku.

4:1 Srbin koristi svoj servis i sada je sve b

3:1 Prekinuo je Španac seriju srpskog tenisera i uspeo da sačuva kakvu-takvu šansu.

3:0 Novak grabi ka osmini finala, još jedan gem osvojen sigurnom igrom.

2:0 Odmah Nole pravi brejk i stiče značajnu prednost.

1:0 vodi Đoković, sigurnim servisom otvara četvrti set.

Meč je nastavljen.

Kiša i prekid, prvi u ovom meču.

TREĆI SET

Gotovo - 7:6 za Srbina.

Đoković pravi mini brejk, za 3:1. Ubrzo stiže i do 4:2, kao i do novog mini brejka - 6:2. Vraća se Agut, na 6:4.

6:5 - Ponovo vodi Agut. Ulazi se i u taj-brejk.

5:5 - Ekspresan odgovor Španca, koji je bez izgubljenog servisa osvojio poen u 11. gemu.

5:5 - Veliki odgovor Đokovića, najbolji srpski teniser realizovao je svoj servis i vratio rezultatsku neizvesnost.

5:4 - Tako igraju šampioni! Novak je uspeo da se digne iz otpisanih i uzvratio na isti način Agutu, brejkom je ostao u trci za treći set.

5:3 - Iznerviran Novak ide iz greške u grešku, Agut je sve strpljivo čekao i posle tri brejk prilike, iskoristio je prvu za sada već ozbiljnu prednost. Španac će servirati za osvajanje trećeg seta.

4:3 - Ne da se ni Španac, Bautista Agut koristi svoj servis i ponovo vodi.

3:3 - Ekspresno Nole stiže do trećeg gema u ovom periodu.

3:2 - Najbolji kada je najteže. Uspeo je Đoković da anulira prednost Roberta Bautiste Aguta i već u narednom poenu uzvratio ribrejkom.

3:1 - Novi brejk za Bautistu Aguta. Španac je čekao priliku i dočekao u četvrtom gemu, ponovo oduzevši servis Đokoviću.

2:1 - Španski teniser sigurno je realizovao svoj servis i ponovo vodi.

1:1 - Kratko je trajala Novakova prednost, obzirom da je Agut već u sledećem gemu uzvratio na isti način.

1:0 - Odmah na startu ovog perioda Nole je iskalio bes za greške u prethodnom i iskoristio drugu brejk priliku za vođstvo.

Španac servira na početku trećeg seta.

DRUGI SET

6:7 - Posle velike borbe u taj-brejku, Agut je dobio ovaj period sa 8:6, a ceh za Noletove greške platio je njegov reket. Srbin se toliko iznervirao da je svom silinom udarao rekvizitom o zemlju, što je izazvalo zvižduke sa tribina.

Posle izgubljenog poena Novak je bes iskalio na reketu (VIDEO)

6:6 - Taj-brejk će odlučivati o pobedniku drugog seta. Noletu su se ukazale dve prilike da ovaj period reši u svoju korist, ali je Španac obe brejk lopte spasao i meč odveo u dodatni period.

6:5 - Đoković je ponovo blizu osvajanja seta. Sigurnim servisima odoleo je napadima Aguta i sada će Španac servirati za ostanak u njemu.

5:5 - Dugo je trajao poen u desetom gemu. Posle četiri izjednačenja, Novak je došao do brejk lopte, ali nije uspeo da ponovi scenario sa kraja prvog seta, kada je brejkom poveo sa 1:0. Španac je izjednačio i maraton se nastavlja.

5:4 - Još jedan brz gem za Đokovića, koji će u narednom poenu vrebati priliku za novi brejk i vođstvo od 2:0 u setovima.

4:4 - Ponovo smo na početku. Španski teniser je izjednačio i prava borba tek sledi, Novak je propustio veliku šansu pri vođstvu od 4:1.

4:3 - Brejk za Bautistu Aguta! Fantastičnom dijagonalom, Roberto je iznenadio Đokovića na mreži i imao 30:0, međutim, Nole je uspeo da ga stigne izjednači. Ipak, uporni Španac je uspeo da iznudi brejk i potpuno se vrati u drugi set.

4:2 - Konačno se Španac našao vratio staroj igri, sa početka meča i ekspresno došao do drugog gema u ovom periodu.

4:1 - Đoković, ipak, sada puca od samopouzdanja i svaki gem ekspresno rešava u svoju korist, kada je on na servisu. Sa nulom je osvojio poslednji poen.

3:1 - Uspeva Bautista Agut konačno da dođe do prvog poena, u četvrtom gemu drugog seta.

3:0 - To je pravi Nole, sigurnim i ubedljivim servisima, Đoković je ekspresno došao do opipljivije prednosti.

2:0 - Novi brejk napravio je Novak. U dugačkom gemu srpski as se bolje snašao i već na startu drugog seta stekao lepu prenost.

1:0 - Kako je Nole završio prvi, tako je otvorio i drugi set. Poentiranjem, doduše, Agut je pokušao da napadne, ali je Đoković imao spreman odgovor.

PRVI SET

6:4 - BREJK! I to u kakvom trenutku, Đoković je imao dve šanse da oduzme servis Špancu. Prvu nije iskoristio, ali drugu jeste. Za vođstvo od 1:0 u setovima.

5:4 - Vodi Novak i u narednom gemu imaće priliku da, ukoliko napravi brejk, osvoji prvi set.

4:4 - Veliku šansu imao je srpski as, dve brejk lopte Đoković nije iskoristio, pa je Agut uspeo da se izvuče i produži neizvesnost u prvom setu.

4:3 - Još jednom se Novak namučio da dođe do poena, uporni Španac je odolevao, ali je prvi reket Orlova na kraju vratio vođstvo na svoju stranu.

3:3 - Bautista Agut nije dozvolio najboljem srpskom teniseru da osvoji nijedan poen i ekspresno je izjednačio.

3:2 - Prvi problemi za Noleta, iako je Đoković dva puta vodio 30:0 i 40:30, Španac je dva puta uspevao da izjednači, ali se srpski as nije dao iznenaditi.

2:2 - Ponovo je Roberto Bautista imao manjih problema na početku serviranja, ali je uspeo da izjednači sa fantastična dva forhenda.

2:1 - Siguran je Đoković ponovo bio na svom servisu, prepustivši Špancu samo jedan poen.

1:1 - Imao je Nole lepu priliku da dođe do brejka, poveo 30:0, a onda je Agut uspeo da se izvuče iz neprijatne situacije i osvoji prvi gem u jednom od najdužih poena na turniru.

1:0 - vodi Đoković. Posle prvog izgubljenog poena na svoj servis, Novak je osvojio naredna četiri i osvojio prvi gem.