ROLAN GAROS: Nadalu trebalo DVA dana da IZBACI Italijana! (FOTO)

29.05.2018. 16:06 16:06
Rolan Garos
Rolan Garos / Izvor: Reuters

Španac se propisno namučio.

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa. Prvi teniser planete u tri seta eliminisao je Italijana Simonea Bolelija rezultatom 3:0 (6:4, 6:3, 7:6 (11:9)), posle velike borbe koja je trajala dva dana.

NOVAK OPET DOKAZAO DA JE SILA: Slom neslućenih razmera – evo na kom mestu na ATP listi će biti Marej i Vavrinka posle Rolan Garosa

FRANCUZI UDARILI NA NOLETA: Đoković umalo DISKVALIFIKOVAN sa Rolan Garosa (VIDEO)

Simone Boleli
Simone Boleli / Izvor: Reuters

ROLAN GAROS: Lajović se obratio posle UBEDLJIVE pobede i razgalio navijače (FOTO)

Meč je, podsetimo, počeo u ponedeljak, ali je zbog kašnjenja termina odigravanja, pomeren za utorak. Italijan je gubio 0:2 u setovima, dok je u trećem kod prekida imao vođstvo u gemovima od 3:0.

Upornost Bika sa Majorke je došla do izražaja u nastavku duela, kada je uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3, a zatim na svoj servis kod rezultata 0:40 spasi tri brejk lopte, pa je set otišao u taj-brejk. U trećem i sedmom gemu, Italijan je iznenadio Španca i imao čak tri set lopte (6:3), ali se Rafa nije dao i uspeo je da trijumfuje sa 11:9.

Protivnik Nadala u drugoj rundi biće Argentinac Gvido Pelja, koji je savladao Portugalca Žoao Souzu sa 3:0 (6:2, 6:3, 6:4).

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitate OVDE.