ROLAN GAROS: Nemac PREZNOJIO Federera! Švajcarac se tri i po časa MUČIO sa 59. na svetu

06.06.2021. 07:11
Rodžer Federer
Rodžer Federer / Izvor: Reuters
Sada ga čeka deveti nosilac.

Rodžer Federer igraće u osmini finala Rolan Garosa, pošto je u maratonskom meču savladao Nemca Dominika Kepfera rezultatom 3:1 (7:6 (7:5), 6:7 (3:7), 7:6 (7:4), 7:5), posle više od tri i po časa igre u Parizu.

POSLE POBEDE NAD BERANKISOM: Novak OTVORENO o "TANKOVANJU" u dubl konkurenciji

WTA NOTINGEM: Kostićeva osvojila prvi set i stala, Ukrajinka preokretom do slavlja

ROLAN GAROS: Nadal RUTINSKI slavio! Preuzeo je REKORD od Rodžera Federera

Duel je trajao dva dana, jer su Švajcarac i Nemac svoj okršaj završili duboko iza ponoći, dok su čak tri seta odlučena posle taj-brejka.

U prvom nije bilo iznenađenja do pomenutog taj-brejka, a tada je Rodžer dva puta oduzeo servis Dominiku, naspam jednog brejka nemačkog tenisera, što se ispostavilo dovoljnim za osvajanje prvog seta.

Što se tiče drugog dela, u njemu su viđena čak četiri brejka, po dva na obe strane, dok nije usledio novi taj-brejk. Nešto nervozniji Federer dozvolio je 59. igraču sveta da ga četiri puta iznenadi, pa ni dva brejka Švajcarca nisu mu pomogla da izbegne gubitak ovog seta.

Rovovska bitka nastavljena je i u trećem setu, gde je za razliku od drugog, ostvaren samo po jedan brejk. Kepfer je već u prvom gemu oduzeo servis Federeru, ali mu se Rodžer revanširao u osmom, kada je izjednačio na 4:4.

Treći uzastopni taj-brejk skupo je koštao Nemca, kome je Švajcarac čak četiri puta oduzimao servis. Na kraju je Federer slavio sa 7:4 za vodstvo od 2:1.

Konačno, u četvrtom setu, ponovo je Dominik ostvario rani brejk u trećem gemu, da bi Federer uzvratio ribrejkom već u narednom poenu. Nije izdržao pritisak Kepfer, koga je Švajcarac iznenadio u 11. gemu, kada je iskoristio drugu brejk priliku i poveo sa 6:5, a potom na svoj servis realizovao drugu meč loptu za plasman u osminu finala.

Naredni rival Rodžeru Federeru biće deveti nosilac Mateo Beretini, Italijan je prethodno počistio Korejca Sunvu Kvona sa maksimalnih 3:0.

Pogledajte kako izgleda Mirijam Potrebin, majka Luke Dončića.