Siner "preživeo" Rusa u Madridu

29.04.2024. 22:19
Janik Siner
Janik Siner / Izvor: Profimedia

Prvi nosilac na Mastersu u Madridu Janik Siner plasirao se u osminu finala. On je pobedio Pavela Kotova, meč je trajao sat i 39 minuta,a Italijan je slavio sa 2:0 (6:2, 7:5).

U prvom setu drugi igrač sveta je počeo jako dobro. Već na startu je veza dva gema i oduzeo servis protivniku, međutim Kotov je odmah pokazao da se neće lako predati.

Pri rezultatu 3:1 za Italijana, Rus mu je oduzeo servis i smanjio na 3:2, ali to je bilo sve od Kotova u prvom setu. Nakon toga Siner je lako vezao tri gema i došao do prednosti od 1:0.

Kotov je prvi došao do brejka u drugom setu i poveo je 3:1, imao je čak i set loptu u devetom gemu.

Kada je preživeo taj gem, Siner je u nastavku napravio brejk, vratio se u set i u 12. gemu napravio još jedan brejk koji mu je doneo i pobedu.