14.05.2024.
117.1155
108.571

ŠPANAC PONOVO PREPUSTIO JEDAN SET: Nadal savladao Bernakisa za plasman u treće kolo

30.06.2022. 21:31
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters

Meč je trajao preko tri sata.

Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Vimbldona pošto je savladao Litvanca Rikardasa Berankisa sa 3:1 (6:4, 6:4, 4:6, 6:3) posle tri sata i sedam minuta igre. Španac će u narednoj rundi igrati protiv Italijana Lornca Sonega.

PAO STANDARD ILI NE VOLE "EGZBICIONI" VIMBLDON: Mnogo manje gledalaca na "najvažnijem" teniskom turniru

VIMBLDON: Krunićka prošla u drugo kolo

EVO KADA ĐOKOVIĆ I KECMANOVIĆ IZLAZE NA TEREN: Poznat termin srpskog derbija

Uvodni gemovi protekli su u sigurnim servisima oba tenisera, da bi se Nadal u petom gemu suočio sa brejk loptom koju je uspeo da spasi, a zatim u osmpom imao šansu da oduzme servis Berankisu, ali je i Litvanac uspeo da se izvuče iz neugodne situacije. Ipak, u 10. gemu Nadal je uspeo da iskoristi drugu brejk loptu i osvoji prvi set. MNogo više brejk šansi viđeno je u udrugom gemu, a prvi je do brejka stigao Litvanac u trećem gemu, a u već u narednom morao da spasava dve brejkl lopte. Međutim, u šestom gemu je Nadal uspeo da vrati brejk, da bi uspeo da i drugi put u nizu oduzme servis Litvancu iskoristivši teč četvrtu brejk šansu i povede sa 2:0 u setovima.

Propuštenu priliku iz drugog seta kada je imao brejk viša, Berankis je nadoknadio u trećem. Omdah na startu je oduzeo sefvis Nadalu, u petom gemu imao još jednu šansu koju nije iskporistio za brejk, ali je uspeo da osvoji treći set ne dozvolivši Špancu nijednu brejk šansu. Ipak, Nadal je uzvratio na isti način u četvrtom setu oduzevši Berankisu servis odmah u drugom gemu i taj brejk prednosti bio mu je dovoljan da ostvari konačni trijumf.

BONUS VIDEO: Pogledajte scenu sa svadbe Ane Dabović