SRPSKA OPEN: Srpski derbi pripao Lajoviću

18.04.2023. 15:33
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: MN Press

Meč trajao preko dva sata.

Dušan Lajović savladao je u prvom kolu Srpska opena Filipa Krajinovića sa 2:1 (6:2, 4:6, 6:4) posle dva sata i 12 minuta provedenih na terenu, mada je ovaj meč zapravo počeo u ponedeljak i molrao je da bude prekinut zbog kiše. Lajović će u osmini finala igrati protiv pobednika duela između srpskog tenisera Hamida Međedovića i Francuza Gregora Barere.

SRPSKA OPEN: Đere izbacio Rusa i zakazao duel sa Hrvatom

ŠOK U BANJALUCI: Rubljov odustao od takmičenja u Srpskoj

NOVAK I BANJALUČKI SPECIJALITETI: Kada je hrana u pitanju, veoma sam zadovoljan

Lajović je veoma dobro počeo meč, čuvao svoj servis i uspeo u četvrtom gemu da iskoristi prvu brejk priliku protiv Krajinovića i zatim povede sa 4:1. Brejk prednosti je Lajović lako sačuvao ,a zatim u osmom gemu napravio još jedan za osvajanje prvog seta. Krajinović je bio taj koji je prvi stigao do brejka u drugom setu, da bi Lajović odmah uzvratio, ali je Krajinović još jednom stigao do brejka prednosti i potom uspeo da spasi dve brejk lopte. Krajinović je prednost sačuvao do kraja i uspeo da stigne do izjednačenja.

Odlučujući set Lajović je počeo silovito i odmah napravio brejk i ubrz opoveo sa 4:1. Činilo se da će Lajović mirn oprivesti meč kraju, međutim Krajinović je uspeo u trenutkiu kada je Lajović servirao za pobedu u meču da dođe do brejka i smanji na 5:4. Očekivalo se da Krajinović dodatno unese neizvesnost, ali je Lajović na njegov servis uspeo da dođe do brejk, set i meč lopte i ostvarti pobedu.