20°C
16.05.2024.
117.1216
108.2155

TENIS DOBIJA NOVOG BROJA JEDAN: Poznati finalisti US Opena, pobednik preuzima i tron od Medvedeva

10.09.2022. 08:11
Karlos Alkaraz
Karlos Alkaraz / Izvor: Profimedia

Dvostruki dobitak i gubitak.

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u finale US opena pobedom nad Frensisom Tijafoom sa 3:2 (6:7 (6-8), 6:3, 6:1, 6:7 (5-7), 6:3) za četiri sata i 18 minuta igre i u nedelju će se za trofej boriti sa Kasperom Rudom, koji je savladao Karena Kačanova sa 3:1 (7:6 (7-5), 6:2, 5:7, 6:2).

SPEKTAKL U NAJAVI: Švjontek protiv Žaber u finalu US Opena

NE SMIRUJE SE: Kirjos kažnjen sa 14.000 dolara

Osim za titulu na četvrtom grend slemu u sezoni, pobednik finala postaće i prvi teniser sveta. Meč za trofej, ali i tron na programu je u nedelju od 22.00, a oba dosadašnja meča Španca i Norvežanina  dobio je ovaj prvi.

U polufinalu, najpre je Rud bio bolji od Rusa. Prvi set otišao je u taj-brejk, u kom je Kačanov bio potpuno dekoncentrisan, a nošen slabom igrom u tom 13. gemu, koji je izgubio, olako je prepustio i sledeći set.

Kasper Rud
Kasper Rud / Izvor: Profimedia

Kada se činilo da je kraj, Karen se digao iz mrtvih, dobro odigrao treći period, ali to je bilo sve od njega. Samo dva gema u poslednjem setu, te je Rud prošao u finale.

Dosta neizvesnije bilo je između Alkarata i Tijafoa, koji je ranije eliminisao i Rafaela Nadala. Amerikancu je pripaoo napet taj-brejk prvog seta, da bi Španac uzvratio sa dva dosta lakše dobijenam a onda...Tijafo je delovao "nokautiran", izgubio je čak 30 od 40 poena u trećem i četvrtom setu, suočavao se sa meč loptama protivnika, ali je uspeo da se izdigne, obezbedi taj-brejk, a u njemu i peti set.

U odlučujućem, Alkaraz je stigao do pobede i sada će u direktnom okršaju sa Rudom voditi ljutu borbu za prvi grend slem u karijeri, ali i prvo mesto na ATP listi.

BONUS VIDEO: Pogledajte najbolji ritern u istoriji tenisa