US OPEN: Đoković kao brzi voz, Štruf pregažen u tri seta (VIDEO)

05.09.2020. 08:27
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Najbolji srpski teniser plasirao se u osminu finala.

Novak Đoković igraće u osmini finala US Opena pošto je za samo jedan sat i 45 minuta savladao Nemca Jana Lenarda Štrufa sa 3:0 (6:3, 6:3, 6:1) u trećem kolu turnira u Njujorku. Protivnik najboljeg tenisera sveta u osmini finala biće Španac Pablo Kareno-Busta koji je maksimalnim rezultatom savladao Rikardasa Berankisa.

NOVAKU OTVOREN PUT DO FINALA: Ćorić spasao šest meč lopti i izbacio Cicipasa (VIDEO)

KRAJ ZA KRAJINOVIĆA: Srpski teniser eliminisan sa US opena! Gofan nastavlja borbu za vrh

ZAŠTO TAKO BORISE: Beker više ne veruje u Novaka, ovo je njegov novi favorit!

Nemac nije imao šta da traži u duelu protiv najboljeg srpskog tenisera. Imao je dodupe Štruf odmah u prvom gemu na početku meča jednu brejk pšansu koju je Novak spasio i to je ortprilike bilo to od njega. U šestom gemu je Štruf uspe oda spasi brejk loptu, ali je bilo to samo odlaganje neizbežnog pošto mu je Novak oduzeo servis u osmom gemu i zatim osvojio prvi set.

U prvom gemu drugog seta Đoković je odmah izvršio pritisak na servis Nemca koji je spasioi tri brejk lopte, ali četvrtu nije mogao. Usledio je preiod igre u kojem su oba tenisera osvajala gemove na svoj servis, da bi Đoković u devetom gemu napravio drugi brejk i osvojio drugi set. Štruf je krenuo sa dve brejk prilike na startu trećeg seta, ali je Đoković uspeo da se odbrani, a zatim sačeka šansu i sa dva uzastopna brejka reši pitanje pobednika.

Pogledajte kako izgleda Helen Steling Holt, devojka Rajana Gigsa.

USRED TRAMPOVOG I VUČIĆEVOG POTPISIVANJA: Odjednom spomenuli Đokovića! Ovako je predsednik SAD reagovao kad je čuo da je NAJBOLJI na svetu (VIDEO)

POTPUNO RASULO NA US OPENU: Krah organizacije zbog korone - veliki broj tenisera spas traži od Novaka

NADAL OŠTRO NAPAO ĐOKOVIĆA: Otcepljenje je samo zbog PARA