US OPEN: Mladi Amerikanac bacio na kolena Đokovića, pa doživeo žestok nokaut (VIDEO)

07.09.2021. 06:41
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Sledeća prepreka Italijan Beretini.

Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale US opena, pošto je savladao mladog Amerikanca Džensona Bruksbija sa 1:6, 6:3, 6:2, 6:2 za dva sata i 59 minuta igre.  Đoković će se u četvrtfinalu sastati sa Mateom Beretinijem iz Italije, koji je u četiri seta izbacio kvalifikanta Oskara Otea.

NESTAO NOVAC, NAKIT I SATOVI: Lopovi OPLJAČKALI kuću Novaka Đokovića (FOTO)

ISPLIVALI DETALJI PLJAČKE: Evo šta se IZDEŠAVALO u Đokovićevoj kući! Otkriveno koliko je novca NESTALO iz nje

OPET JE POKAZAO PRAVO LICE: Vilander PRIŽELJKUJE da Đoković NE OSVOJI US Open!

Mladi Amerikanac Bruksbi odigrao je prvi set kao u transu. Za pola sata koliko je trajao prvi deo igre napravio je samo jednu grešku, dok mu je Novak poklonio pregršt poena. Rezultat takvog odnosa snaga bio je 6:1, sasvim dovoljno da se publika na stadionu "Artur Eš" ponada senzaciji.

Iako je Đoković brejkom započeo drugi set i poveo 3:0, Amerikanac uspeva da spreči dupli brejk, a da zatim u spektakularnom gemu koji je trajao 20 minuta dođe do brejka, i to iz šeste brejk prilike. Od rezultata 3:3 u drugom setu Nole je počeo da dominira na terenu. Dobio je drugi set sa 6:3, a onda krenuo ka preokretu.

Treći set je bio puno mirniji, iako je trajao 49 minuta. Đoković je u ranoj fazi stekao dva brejka prednosti i poveo sa 4:0. Zatim je rutinski priveo set kraju.

Novak je već u prvom gemu četvrtog seta napravio brejk, zatim ga i potvrdio. Držao je svetski broj jedan prednost do 4:2, a zatim novim brejkom otklonio sve dileme.

Bio je to 79. trijumf u Njujorku za Đokovića, čime se izjednačio sa Andreom Agasijem, a više pobeda imaju Federer (89) i Konors (98).