US OPEN: Novak se malo mučio, ali je eliminisao Janovica (FOTO)

30.08.2016. 08:26
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Profimedia

Najbolji teniser planete zaigrao sjajno posle izgubljenog seta.

Novak Đoković je odbranu titule na US openu započeo pobedom protiv Jiržija Janovica 3:1 (6:3, 5:7, 6:2, 6:1). Najbolji teniser planete do pobede nije stigao nimalo lako, Janovic se pokazao kao nezgodan rival. Posle izgubljenog seta Novak je ipak dodao gas, pokazao da je mnogo kvalitetniji od rivala, pa je lako osvojio treći i četvrti set. Meč je trajao dva sata i 37 minuta.

ZABAVE NIKAD DOSTA: Dok Novak trenira, Jelena ... (FOTO)

NEVIĐENO: Legendarni američki teniser izneo SVOJE objašnjenje o Novakovoj povredi (FOTO)

Đoković je u prvom setu, kao i kasnije tokom meča, imao velike probleme sa skraćenim lopticama Janovica, ali i sa lakšom povredom nadlaktice zbog koje je kod rezultata 3:2 bio primoran da zatraži medicinski tajm aut. Odmah posle pauze Srbin pravi brejk, a zatim ga potvrđuje bez izgubljenog poena. Kod vođstva 5:3 Novak je servirao za osvajanje seta, Janovic je imao čak dve vezane brejk lopte, ali ih nije iskoristio, Srbin je napravio preokret i osvojio prvi set.

NEĆE BITI LAKO: Muslin ZBOG OVOGA ima jaku GLAVOBOLJU pred kvalifikacioni meč protiv Irske (FOTO)

U drugom setu viđena je velika borba za svaki poen, bilo je mnogo brejk lopti na obe strane. Oba tenisera su stigli do jednog brejka, pa se u završnicu seta ušlo sa 5:5. Janovic je poveo 6:5, a zatim je Novak servirao za ostanak u setu. Srbin je na 15:30 napravio dvostruku servis grešku čime je olakšao put Poljaku do izjednačenja u setovima.

US OPEN: Lajović propustio VELIKU šansu (FOTO)

U trećem setu nije bilo nikakve dileme, Đoković je zaigrao najbolje što može, napravio je dva brejka, i rutinski stigao do vođstva 2:1 u setovima. Četvrti set je takođe počeo sjajno za Đokovića koji je odmah napravio brejk i tako najavio da će rešiti meč rezultatom 3:1.