24°C
01.06.2024.
117.1015
108.2069

TEŠKO SAMO NA POČETKU: Đoković izgubio prvi set, a zatim rutinirao Norija za finale Vimbldona

08.07.2022. 15:15
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Novak osmi put u finalu u Londonu.

Srpski teniser Novak Đoković braniće titulu na Vimbldonu pošto je savladao Britanca Kamerona Norija sa 3:1 (2:6, 6:3, 6:2, 6:4) posle dva sata i 37 minuta igre. Đoković će u finalu igrati protiv Australijanca Nika Kirjosa koji se bez borbe plasirao u finale pošto je Rafael Nadal zbog povrede odlučio da se povuče sa turnira.

VANREDNO: Nik Kirjos se pojavio pred novinarima, imao je šta da kaže o Nadalu, finalu i Noletu

ONI SU MEĐU ODABRANIMA: Možete li da se setite osmorice koji su uzeli Grend slem u eri Velike trojke

ŠPANAC JASAN: Nadal ne bi imao šanse protiv Đokovića ili Kirjosa

Iako je ušao u meč kao jasan favorit malo šta je Đokoviću polazlo za rukom u prvom setu. Motivisani Nori mu je odmah oduzeo servis i mada mu je Đoković već u narednom gemu vratio brejk, Britanac je nastavio sa dobrom igrom. Evidentno se Đoković mučio, pravio mnogo grešaka pa je Nori u petom i sedmom gemu uspeo da napravi dva uzastopna brejka i zatim iskoristi drugug set loptu za iznenađujuće vođstvo od 1:0.

Uspeo je Novak da potpuno zabrovari prvi set sve je već  udrguom izledalo mnogo bolje. Novak je bolje servirao, smanjio broj grešaka i u četvrtom gemu propustio brejk priliku, da bi u šestom još dve brejk lopte spasio Nori. Bilo je očigledno da je pitanje trenutka kada će Britanac izgubiti servis i to se dogodilo u osmom gemu. Novak je iskoristio prvu brejk loptu, a zatim potvrdio brejk i ujedno izjednačio na 1:1. Sve je delovalo još lakše u četvrtom setu. Đoković je Noriju odmah oduzeo servis i lako potvrdio brejk, da bi u petom gemu napravio još jedan brejk i zatim poveo sa 5:1. Britanac je samo prolongirao neizbežno, a zatim je Novak iskoristio prvu set loptu za vođstvo 2:1.

I četvrti set je Novak otvorio oduzimanjem servisa Noriju, a ispostavilo se da mu je jedan brejk bio dovoljan i za trijumf. Mogao je Đoković možda i ranije da završi meč, ali je Nori u veoma dugom petom gemu spasio četiri brejk lopte mada je njegov glavni problem bio odličan Novakov sevis jer Britanac jednostavno nije dobijao priliku za eventualnu brejk loptu. Đokvoić je prednost brejka sačuvao do kraja i overio lasman u finale već na prvu meč loptu.

6:4
Novak Đoković savladao je Kamerona Norija sa 3:1 u setovima i plasirao se u finale Vimbldona.
5:4
Produžio je Nori meč osvajanjem gema na svoj servis, a sada će Novak servirati za plasman u finale.
5:3
Novak osvaja novi gem, a Nori u sledećem servira za ostanak u meču.
4:3
Nori osvaja lagan gem na svoj servis.
4:2
Đoković 10. as udarcem osvaja gem i sve je bliži trijumfu.
3:2
Uspeo je Nori da spasi četiri brejk lopte i osvoji gem.
3:1
Nastavlja Novak sa odličnim servisima i još jednim osvojenim gemom.
2:1
I Nori je uspeo da uzme jedan brzi gem na svoj servis.
2:0
Ekspresno je Novak potvrdio brejk.
1:0
Odmah na startu četvrtog seta Novak oduzima Noriju servis.

ČETVRTI SET

6:2
Kao i celom trećem setu, još jedan lagan gem za Novaka koji je osvojio set i vodi sa 2:1.
5:2
Nori osvaja gem na svoj servis, ali će Đoković u narednom servirati za osvajanje trećeg seta.
5:1
Potvrdio je Novak brejk jednim brzim gemom.
4:1
Uspeva Novak i drugi put u trećem setu da oduzme servis Noriju.
3:1
Đoković as udarcima osvaja gem.
2:1
Uspeo je Nori da odigra jedan brz gem na svoj servis.
2:0
Potvrdio je Đoković brejk sa nulom.
1:0
Odlično je krenuo Đoković u trećem setu, iskoristio je treću brejk loptu i oduzeo servis Noriju.

TREĆI SET

6:3
Iako je Nori imao 0:30 na servis Đokovića, uspeo je Novak da dođe do gema, osvoji drugi set i izjednači na 1:1.
5:3
Uspeva konačno Novak da iskoristi brejk loptu protiv Norija i oduzme mu servis. U narednom gemu će servirati za izjednačenje u setovima.
4:3
Nastavlja Novak sa dobrim servisima i lakim osvajanjem gemova.
3:3
Ne uspeva Đoković još uvek da oduzme servis Noriju u drugom setu pošto je prokockao još dve brejk šanse i Britanac stiže do gema.
3:2
Za sada Novak na svoj servis bez problema osvaja gemove.
2:2
Imao je Đoković brejk loptu, ali je Nori uspeo da je spasi i osvoji gem.
2:1
Još jedan brz gem za Novaka koji deluje bolje nego u prvom setu.
1:1
Novak je stigao do 3:30 na Norijev sef is, al ije Britanac uspeo da osvoji gem.
1:0
Vrlo brzo je Novak osvojio prvi gem u drugom setu.

DRUGI SET

2:6
Nečekivan oje za samo 31 minut Kameron Nori dobio prvi set protiv Đokovića.
2:5
Veoma loše igra Đoković od početka meča i Nori to koristi da mu i treći put oduzme servis, a u narednom gemu će servirati za osvajanje prvog seta.