NEMILOSRDNI ĐOKOVIĆ: Kecmanović nije imao nikakve šanse!

01.07.2022. 15:26
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Osmina finala Vimbldona.

U srpskom derbiju koji smo imali prilike da gledamo na Vimbldonu, Novak Đoković je savladao zemljaka Miomira Kecmanovića sa 3:0. Ovom pobedom, Novak se plasirao u osminu finala turnira na kojem i brani titulu osvojenu prethodne godine.

Ujedno, ovim trijumfom Đoković je proslavio 35. uzastopnu pobedu na Vimbldonu.

LJUBI GA TATA: Stefan je na terenu kopija Novaka Đokovića (VIDEO+FOTO)

TUŽNE VESTI ZA ŠPANCA: Preminuo trener Rafaela Nadala

UVEK DOBAR PREMA SVIMA! Nole pomaže čak i kada to ide na njegovu štetu

Đoković je na najbolji mogući način otvorio meč, eskpresno je došao do brejka, a mladi Kecmanović je upao u niz katastrofalnih grešaka koje su na kraju rezultirale da se prvi set okonča nakon svega 24 minuta.

Ipak, u drugom setu je Kecmanović ipak počeo da igra nešto opuštenije i znatno bolje.

Održavao je ritam i rezultatski egal sve do osmog gema kada je Đoković iz neverovatne defanzive stigao do brejk lopte.

Potom je to pretvorio u prednost koja se nekoliko minuta kasnije ispostavila ključnom za osvajanje drugog seta.

Po istom receptu je Novak nastavio i u trećem setu, te je ekspresno došao do dva brejka razlike i vođstva od 5:2.

Servirao je za meč, ali ga je sunarodnik iznenadio i napravio brejk, a potom i odservirao za 5:4.

Ali, više od toga Kecmanović nije mogao i Đoković je vrlo rutinski i na iskustvo dobio gem za plasman u osminu finala.

Đokovića u osminu finalai čeka Holanđanin Tim van Rijtoven.

Detaljniji tok meča možete pročitati u nastavku teksta.

ĐOKOVIĆ - KECMANOVIĆ 3:0 (6:0, 6:3, 6:4)

Treći set

6:4
ĐOKOVIĆ JE U OSMINI FINALA Vimbldona!
5:4
Kecmanović stiže na gem od Đokovića, ali Novak ponovo servira za meč.
5:3
Imao je Novak 30:0 u gemu u kom je servirao za meč ali je Kecmanović uspeo da veže 4 poena, uz Novakovu grešku stiže do prvog brejka u meču.
5:2
Pojačao je Novak svoj ritam, Kecmanović uz svoje greške stiže do koraka od povratka kući.
4:2
Pojačava Novak prvi servis, nema odgovor na to Kecmanović.
3:2
Sjajan Kecmanović sada na svoj servis! Odigrao je najbolji gem od početka meča.
3:1
Servis vinerom Novak povećava prednost i hita ka osmini finala Vimbldona!
2:1
Pala je koncentracija Miomiru u ovom gemu, prepušta Novaku brejk šanse koje Đoković ne prepušta.
1:1
Sada je Novak primoran da juri rezultat. Ali to za njega nije problem. Novo izjednačenje
0:1
Definitivno najduži gem u meču, trajao je čak 12 minuta! Sve je probao Kecmanović kako bi konačno poveo u ovom meču, ali falilo je i sreće i iskustva. Novak se rastrčao, gledali smo duge razmene i izlaske na mrežu i jednog i drugog tenisera.
1:0
Definitivno najduži gem u meču. Sve je probao Kecmanović kako bi konačno poveo u ovom meču, ali falilo je i sreće i iskustva. Novak se rastrčao, gledali smo duge razmene i izlaske na mrežu i jednog i drugog tenisera.

​​​​​Drugi set

6:3
SET ZA NOVAKA!!! Koristi Đoković prednost brejka i to ekspresno.
5:3
Uspeva Novak da dođe do brejka i u drugom setu! Prilikom poslednjeg poena u gemu Đoković se okliznuo što je zabrinulo sve prisutne, ali ma svu sreću sve je u redu.
4:3
Novakov forhend je ubitačan u ovom delu meča. Nema odgovor na to Kecmanović.
3:3
Najduži gem u meču! Igralo se poen za poen. imao je Đoković brejk loptu ali je lopticu poslao daleko u aut. Već u narednom poenu Kecmanović mu je ”poklonio” novu brejk šansu koju Novak takođe nije iskoristio. Nakon novog izjednačenja, Kecmanović koristi svoju šansu.
3:2
Uspeva Đoković da ponovo uhvati svoj ritam i ekspresno se vratinu vođstvo.
2:2
Konačno gledamo savršen tenis. Kecmanović i Đoković imaju duge razmene u kojima je za sada bolji mladi Miomir.
2:1
Novak sada nešto teže dolazi do gema. Kecmanović se Konačno razigrao i gledamo duže razmene.
1:1
Kecmanović koristi svoju drugu gem loptu i konačno se upisuje u ovaj meč, nakon 45 minuta
1:0
Nastavlja Đoković sa svojim bravurama. Kecmanović nikako da uhvati ritam, da veže dva poena. Ovo je sedmi uzastopni Novakov GEM.

Prvi set

6:0
SET ZA ĐOKOVIĆA!!! Imao je Kecmanović svoje šanse u ovom gemu ali Novak je zaista nemilosrdan.
5:0
Novak prvim asom u meču završava ovaj gem i na korak je od osvajanja prvog seta.
4:0
Nastavlja se serija neverovatnih grešaka Kecmanovića. Novak svaku koristi i dolazi do velike prednosti u prvom setu.

3:0
Tri brejk lopte spasio je Novak! Najviše zahvaljujući perfektnim drugim servisima.
2:0
BREJK ZA ĐOKOVIĆA!! Dobro je počeo Kecmanović, vezao dva poena na svoj servis, međutim u narednim poenima je napravio tri neverovatne greške i prepustio brejk loptu Đokoviću. Novak ju je odmah i iskoristio.
1:0
Dobro je započeo Novak svoj servis GEM, vezao je tri poena ali pri rezultatu 40:0 napravio je duplu grešku i poen prepustio mladom Miomiru. Ipak, naredni poen pripao je Đokoviću za prvo vođstvo u meču.