DOMINACIJA SRBA NA VIMBLDONU: Lajoviću MARATON, Dušan posle četiri časa izbacio Francuza!

29.06.2021. 20:26
Dušan Lajović
Dušan Lajović / Izvor: Reuters

Sada ga čeka teži posao.

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u 2. kolo Vimbldona, pošto je u maratonskom meču savladao Francuza Žila Simona rezultatom 3:2 (po setovima 6:4, 7:5, 3:6, 4:6, 6:3), posle četiri časa igre.

HIT IZ LONDONA: Baka sa uramljenom Novakovom slikom iz srca navija za Srbina (VIDEO)

NOLE, ČUVAJ SE: Anderson ispalio 41 AS i sprema osvetu za poraze na Vimbldonu

PRVA SENZACIJA NA VIMBLDONU: Cicipas eliminisan! Tijafo JUNAK dana (FOTO)

Srpski teniser bolji početak meča nije mogao da poželi. Već u trećem gemu napravio je brejk koji je zatim potvrdio i poveo sa 3:1. Mogao je Lajović da još jednom oduzme servis Francuzu, ali je Simon uspeo da spasi dve brejk lopte. Posle toga su oba igrača čuvala svoj servis, a brejk prednosti bio je dovoljan Lajoviću da osvoji set.

Rovovska borba usledila je u drugom setu. Nijedan od igrača nije uspeo da u prvih 10 gemova dođe do brejk prilike, da bi u 11. Simonu popustila koncentracija, a Lajović iskoristio prvu brejk šansu i potom na svoj servis stigao do velike prednosti od 2:0.

Već na startu trećeg seta Lajović je napravio brejk, ali je Simon uzvratio u šestom gemu izjednačivši na 3:3, a potom i u osmom poenu oduzeo servis Srbinu, čime je ovaj deo igre rešio u svoju korist i smanjio zaostatak na 1:2.

U četvrtom setu igralo se "mirno" do petog gema, a onda je usledio brejk za brejkom. Prvi je načinio Francuz i poveo 3:2, Duci je odmah uzvratio ribrejkom, da bi ponovo Simon iznenadio Staropazovčanina i stigao do 4:3. Prednosti koju je održao do kraja i odveo meč u peti odlučujući set.

Tamo nije bilo brejka do osmog gema, da bi Dušan zablistao u pravom trenutku, brejknuvši Žila za 5:3. Potom je usledio siguran servis i realizacija za plasman u narednu rundu, gde će se Lajović sastati sa domaćim predstavnikom Danom Evansom koji je nešto ranije savladao sa 3:2 iskusnog Felicijana Lopeza.

Pogledajte kako izgleda Jovana Đorđević, supruga Filipa Đorđevića.