VIMBLDON: Novak jači od Edmunda i od sudijske nepravde (FOTO)

07.07.2018. 21:04
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković trijumfovao posle skoro tri sata igre.

Novak Đoković posle velike borbe uspeo je da prođe u osminu finala Vimbldona pošto je savladao Britanca Kajla Edmunda sa 3:1 (4:6, 6:3, 6:2, 6:4) posle skoro tri sata igre. U osmini finala najbolji srpski teniser igraće protiv Rusa Karena Kačanova koji je bio bolji od Amerikanca Fransisa Tijafoa.

VIMBLDON: Rafa lako protiv Australijanca (FOTO)

NJIHOVOM BEZOBRAZLUKU NEMA KRAJA: Stara PROVOKACIJA! Ovako su ENGLEZI udarili na NOVAKA i SRBIJU (FOTO)

Novak je sigurno počeo meč i brzo osvojio gem na svoj servis, da bi odmah imao i dve brejk lopte koje ipak nije uspeo da iskoristi. Edmunda je to ohrabrilo pa je zaigrao opuštenije, a oba tenisera su bez problema osvajala gemove na svoj servis. Tako je bil osve do sedmog gema kada je Novak imao problema sa servisom što je Britanac iskoristio i napravio brejk za 4:3. Imao je Novak odmah da vrati brejk, ali nije uspeo pa je Edmund osvojio prvi set.

Kao i prvom setu, Novak je i drugi dobro počeo, osvojio gem na svoj servis, a zatim imao i dve brejk šanse koje ponovo nije iskoristio. Ponovo je usledio period u kojem su obojica tenisera lako uzimala gemove na svoj servis, da bi u osmom gemu Novak iskoristio četvrtu brejk loptu i poveo sa 5:3, da bi brzo osvojio set i izjednačio na 1:1.

VIMBLDON: Federer opet briljirao, Nemac bio nemoćan (FOTO)

Treći set je Novak odlično otvorio i odmah brejknuo Edmunda, a zatim i poveo sa 2:0. Taj brejk prednosti je Đoković uspešno čuvao, mada je morao da spašava jednu brejk loptu u  četvrtom gemu. U sedmom gemju je Edmund upao u problem sa servisom, a Novaku nije trebalo mnogo  da to iskoristi i povede 5:2, a zatim ekspresno osvoji gem na svoj servis i set za vođstvo od 2:1.

VIMBLDON: Iznenađenjima nema kraja - ispala teniserka koja brani titulu!

Za razliku od prethodnog seta, četvrti je počeo mnogo mirnije jer su Đoković i Edmund bili izuzetno sigurni na svom servisu i lako osvajali gemove. U sedmom gemu je imao četiri brejk prilike koje nije uspeo da iskoristi, ali se dogodila i velika sudijska greška u korist Edmunda. Prilikom jednog poena je lopta dva puta pala u Edmundovo polje što glavni sudija nije registrovao, a čini se da je Britanac to video, ali se nije oglašavao, a pri tom je prilikom odigravanja dotakao i mrežu zbog čega je poen takođe trebalo da pripadne Novaku.. Umesto da Đoković napravi brejk tim poenom, na kraju se Edmund izvukao iz veoma teške situacije. Ipak, Novak je posle ekspresno osvojenog gema na svoj servis uspeo da brejkne Britanca i povede sa 5:4, da bi zatim brzo osvojio svoj gem za trijumf i plasman u osminu finala.

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.