8°C
27.04.2024.
117.1527
109.2537

ZAVRŠNI MASTERS LONDON: Nadal slavio protiv Cicipasa! Čeka se rasplet za plasman u polufinale (VIDEO)

15.11.2019. 18:06
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Reuters

Sve će biti jasno nakon poslednjeg meča grupne faze.

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal savladao je Stefanosa Cicipasa u poslednjem kolu grupne faze završnog Mastersa u Londonu rezultatom 2:1 (6:7, 6:4, 7:5). Bez obzira na poraz, Grk je obezbedio plasman u polufinale, a da li će borbu za trofej nastaviti Španac ili Aleksander Zverev biće jasno posle duela Nemca sa Danilom Medvedevim.

OSIROMAŠEN DEJVIS KUP: Velika zvezda otkazala učešće na završnom turniru

POSLE POVREDE LAKTA NA MEČU SA FEDEREROM: Novak OTKRIO da li će igrati na Dejvis kupu!

STALI U NOVAKOVU ZAŠTITU: Britanske teniske legende "osule PALJBU" po londonskoj publici

Prvi set je bio ujednačen i rivali nisu imali nijednu priliku za brejk, a Grk je u taj-brejku tek prelomio set. U tom gemu je Cicipas slavio sa 7:4 i poveo je 1:0 u setovima.

Drugi set je bio veoma sličan prvom, ali je Nadal propustio tri brejk lopte, dok Cicipas nije imao nijednu do rezultata 4:4. U tom trenutku je Grk bio na servisu, a Španac je konačno uspeo da dođe do brejka i u narednom gemu je iskoristio treću set loptu za izjednačenje.

Kao i prva dva seta, poslednji je bio ravnopravan i dugo nije bilo brejka. Međutim, pri rezultatu 5:5 Španac je oduzeo servis protivniku, a potom je u narednom gemu uspeo da okonča meč.

Da bi se Nadal plasirao u polufinale završnog Mastersa potrebno mu je da Medvedev savlada Zvereva u poslednjem meču grupne faze, a u suprotnom će Nemac biti među četvoricom najboljih.

Pogledajte kako izgleda italijanska sportska novinarka Dileta Leota.

SADA JE I ZVANIČNO: Srbija dobila ORGANIZACIJE kvalifikacionih turnira za Olimpijske igre u Tokiju!

BORJAN ODLAZI: Zvezda REAGOVALA, poznato je ko će ga NASLEDITI na golu! (FOTO)

POSLE SERIJE PORAZA! Italijan DOBIO otkaz, sledi potraga za novim trenerom!

TUŽNA VEST: Reprezentativac Srbije doživeo porodičnu TRAGEDIJU!

POPULARIZACIJA SPORTA: Vrnjačka Banja domaćin velikog međunarodnog snuker turnira