19°C
28.04.2024.
117.1527
109.2537

ZAVRŠNI MASTERS U LONDONU: Furiozni Novak u novom finalu, Anderson NIJE imao NIKAKVE šanse (FOTO)

17.11.2018. 20:16
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Plasman u finale već obezbedio Zverev.

Novak Đoković će u nedelju (19.00) imati priliku da sezonu završi novom titulom. Najbolji srpski i svetski teniser je u polufinalu Završnog Mastersa u Londonu, posle 77 minuta pobedio Kevina Andersona sa 2:0 (6:2, 6:2). Za trofej u svom sedmom finalu će se boriti protiv Aleksandera Zvereva koji savladao Rodžera Federera.

Đoković sada, posle nove fenomenalne partije u Londonu, protiv igrača iz Južne Afrike vodi sa 8:1, a ukoliko bi slavio u nedelju, u kolekciji bi imao 73 ATP trofeja.

PREOKRETOM DO PRVENCA: Omladinci Srbije SRUŠILI domaćina za prvu POBEDU u kvalifikacijama za EP! (FOTO)

SVETSKI KUP SINGAPUR: Stjepanović posle srebra osvojio i bronzu

Kako je bilo iz gema u gem, pročitajte u nastavku teksta.

Novak Đoković protiv Kevina Andersona, deveti put. Ovog puta srpski i teniser iz Južne Afrike snagu odmeravaju u polufinalu Završnog Mastersa u Londonu. Ko bude bolji, za trofej će da se bori protiv Aleksandera Zvereva koji je pobedio Rodžera Federera (više pročitajte OVDE)

Dešavanja iz "Arene O2" u Londonu možete da pratie UŽIVO na portalu Srbija Danas.

LIGA NACIJA: Orlovi UKROTILI Sokolove! Dva gola za dva minuta dovoljna za TRIJUMF i PRVO mesto na tabeli! (VIDEO+FOTO)

MITROGOL PROMAŠIO PENAL, PA PRIZNAO: Nikad više TO neću da URADIM! (FOTO)

Kao što je rečeno, Đoković i Anderson su do sada igrali osam puta, a najbolji srpski i svetski teniser ima prednost od 7:1. Novak je ovaj prestižni turnir osvajao već pet puta, i sada ima realne šanse da ponovi uspehe iz 2008, 2012, 2013, 2014 i 2015. godine.

TOK MEČA.

2. SET

Gotovo. Novak je u finalu.

5:2 - Anderson servira. I dalje je u meču.

5:1 - Potvrda brejka.

4:1 - Anderson ima prednost od 40:15, alo kakav ritern Đokovića za 40:30. Sada je i 40:40. Ima i prednost. Samim tim i nou priliku za brejk. Ne koristi je. Izjednačenje. Novi forhendi za novu brejk loptu. I uspeva.

2:1 - Ipak nema novog brejka. Anderson smanjuje.

2:0 - Potvrda brejka, uz samo jedan izgubljen poen.

1:0 - Ponovo prvi servis za Andersona. Ali Novak vodi sa 30:0. Dvostruka servis greška Andersona i Novak vodi sa 40:0. Sada i novi brejk. Repriza prvog seta. Prepirka Andersona i sudije. Zvižduci iz publike.

1. SET

6:2 - Novak servira za set. Vodi sa 15:0, ali ubrzo pokušava bekhend paralelu, koja završava u mreži. Sada je 15:15. Tera Andersona, da lopticu pošalje u aut, za 30:15. Dobar ritern Andersona za 30 oba. Izlazi na mrežu Đoković i zakucava lopticu. Prva set lopta. I kraj. Posle 39 minuta igre.

5:2 - Nova brejk prilika za Đokovića. Prvi servis Andersona ide u mrežu. Posle duže razmene poena, Južnoafrikanac greši i šalje lopticu u aut. Srbin blizu osvajanja seta.

4:2 - Ima Anderson prednost od 30:15. Ipak, Novak dolazi od egala. Sada i do prednosti. Anderson u mrežu i Novak čuva brejk prednosti.

3:2 - Anderson izlazi na mrežu i sada je 40:0 za njega. Novak uspeva da smanji. Servis u telo i novi gem za Južnoafrikanca, četvrtog kosturaša na turniru.

3:1 - Bez izgubljenog poena. Srbin uvećava prednost.

2:1 - Ima Novak dve brek lopte, ali ih ne koristi. Sada je 2:1.

2:0 - Prvi as u meču 2:0. Potvrda brejka.

1:0 - Anderson je prvi na servisu. Novak osvaja prvi poen u meču. Ubrzo, Đoković dolazi do brejk lopte. Prvi servis Andersona u mrežu. Ali ipak, izjednačenje. Spasava se Južnoafrikanac. Sada ima gem loptu, posle auta Đokovića. Forhend Đokovića i novo izjednačenje. Ubrzo i nova brejk lopta. Aut i vodi Đoković.

Igrači su na terenu, očekuje se početak meča.

Sve najnovije sportske vesti možete da pročitati OVDE.