ZAVRŠNI MASTERS U LONDONU: Nadal i Medvedev odigrali TREĆI set za INFARKT

13.11.2019. 18:01
Rafael Nadal
Rafael Nadal / Izvor: Profimedia
Večeras od 21 čas na teren istrčavaju Cicipas i Zverev.

Rafael Nadal je pobedio Danila Medvedeva sa 2:1 (6:7, 6:3, 7:6) u drugom kolu grupe "Andre Agasi" Završnog mastersa u Londonu iako je bio na korak od poraza.

KADA NOLE POLUDI: "Častio" svoj boks BRUTALNIM psovkama (VIDEO)

SRBIJA JE OVO ČEKALA: Poznat tačan TERMIN novog epskog duela Đokovića i Federera

DRAMA: Novak samo OVAKO može do prvog mesta na ATP listi, poraz od Tima zakomplikovao situaciju

Medvedev je posle velike borbe i samo jedne brejk lopte (imao je Rus u sedmom gemu) uspeo da dođe do prvog seta. Nadal se vratio u drugom, a treći će se dugo prepričavati. Medvedev je brzo stigao do 4:0 (imao je i dve šanse za 5:0 na Nadalov servis), ali Španac je tada krenuo da igra na sve ili ništa i to mu se isplatilo.

Kao i prvi, i odlučujući set rešio je taj-brejk. Nadal je u tim momentima imao psihološku prednost, potonuo je totalno Medvedev i bio daleko od trijumfa. Iskoristio je prvu meč loptu Rafa prilikom rezultata 6:4 i slavio.

Tako je Španac uspeo je da dođe do važne pobede i 200 bodova koji mogu biti i odlučujući u borbi za prvo mesto na ATP listi na kraju sezone.

Nadal je posle susreta izjavio da zna iz ličnog iskustva koliko je teško privesti kraju meč za koji se misli da je već dobijen.

- Imao sam veliku sreću... Žao mi je Danila, ovo je težak poraz. Igrao je bolje od mene u trećem setu. Ovo je onaj od onih dana. To je teško naročito kada imate dva brejka prednosti, a potom izgubite jedan. Mislio sam da imam šansu za preokret. Mislim da sam bio malo bolji na kraju - dodao je Nadal.

Nadal je ostao na stoprocentnom učinku protiv Rusa. Do sada su igrali dva puta i to ove godine i Španac je slavio prvo ubedljivo na Mastersu u Montrealu (6:3, 6:0), a na US Openu su igrali pet setova (7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4) i takođe je bolji bio Rafa.

Pogledajte slike srpske atletičarke Dajane Petković

PODRHTAVAO MU JE GLAS: Bogdanović se EMOTIVNOM porukom oprostio od Isaije Pantića (VIDEO)

ZVEZDA OBJAVILA: Specijalne cene karata za Bajern

ZVANIČNO: Pao NOVI potpis u Zvezdi (FOTO)

NEVEROVATNO: Otkriveno zašto Dejo nije došao na svadbu ćerke!

PRED MEČ SA LUKSEMBURGOM: Tumbaković otkrio FENOMENALNE vesti