АБА ЛИГА: Мега пала у завршници дербија у Загребу

08.11.2015. 21:58
Detalj sa meča Cedevita - Mega Leks u Zagrebu
Детаљ са меча Цедевита - Мега Лекс у Загребу / Извор: Фото: aba-liga.com/Cedevita/Marin Сушић

Екипа Дејана Милојевића била близу подвига против вицешампиона регионалног такмичења.

Кошаркаши Мега Лекса поражени су на гостовању Цедевити у Загребу резултатом 78:68 (21:17, 15.15, 13:21, 28:15) у дерби мечу деветог кола АБА лиге.

Изабраници Дејана Милојевића одиграли су са доста осцилација на гостовању вицешампиону регионаног такмичења. Током већег дела меча имали су заостатак, али су почетком последњег периода серијом 11-2 успели да стигну до преокрета и шест поена предности (52:58). Ту предност чували су све до средине последње четвртине, када домаћин предвођен расположенима Пулену, Билану и Бабићу прави серију 16-2 и практично решава питање победника минут и по пре краја (73:65).

Најбољи у победничком тиму који се поравнао на табели са српским абалигашем био је Лука Бабић са 18 поена, осам скокова и пет асистенција, док је сјајан био и Џејкоб Пулен са 17 кошева и шест асистенција. У редовима Мега Лекса једини који се значајно издвојио по учинку био је Тимоте Луваву-Кабаро који је имао чак 20 поена, уз четири скока и три асистенције, док је солидну партију пружио и Предраг Самарџиски са 10 поена и седам скокова.

У првом мечу дана словеначки првак Тајфун био је убедљив против љубљанске Олимпије резултатом 73:59 и забележио трећи тријумф којим се изједначио на 12. месту табеле са Партизаном.

Како су црно-бели у суботу у дворани "Пионир" савладали лидера лиге Будућност прочитајте ОВДЕ.

МЗТ - Црвена звезда (18)

ТАБЕЛА: Будућност 7-2, Цедевита 6-3, Мега Лекс 6-3, Црвена звезда 6-2, Крка 5-4, Олимпија 4-5, Игокеа 4-5, Цибона 4-5, Задар 4-5, Металац 4-5, МЗТ 4-4, Партизан 3-6, Тајфун 3-6, Сутјеска 2-7.