31.10.2015. 23:07
Detalj sa meča ABA lige između Budućnosti i Metalca
Детаљ са меча АБА лиге између Будућности и Металца / Извор: Фото: aba-liga.com/Budućnost ВОЛИ

Тим Владимира Ђокића поражен на гостовању лидеру регионалног такмичења.

Кошаркаши Металца поражени су у последњем мечу суботњег програма АБА лиге на гостовању Будућности резултатом 83:72 (22:21, 28:19, 22:12, 11:20). Лидер регионалне лиге у потпуности је доминирао против екипе Владимира Ђокића и без икаквих проблема стигао до седме победе.

Металац је имао прикључак до средине другог периода, после чега је домаћин почео да ствара опипљивију разлику. У трећој четвртини потпуна доминација подгоричана који праве серију 17-3 и стижу до огромних 64:43 у 26. минуту, када је било јасно ко ће однети бодове у овом дуелу. Металац је у последњих десет минута успео да смањи заостатак и избори частан пораз, али не и да озбиљније припрети Будућности.

Најефикаснији у победи домаћих био је Немања Јарамаз са 14 поена и четири скока, док је најбољи појединац био некадашњи кошаркаш Партизана Алекс Марић са "дабл-дабл" учинком од 12 поена ио 13 скокова, док је бивши плеј Црвене звезде Омар Кук уз 13 кошева уписао и шест асистенција.

У редовима Металца сјајан али недовољан био је Никола Јевтовић са 19 поена, док је одличан био и Ђорђе Мајсторовић са "дабл-даблом" од 15 поена и 10 скокова.