БАЛКАНСКА ВЕЗА: Лучић спасио Кингсе у финишу, Копитар их са пенала оставио на врху Пацифика (ВИДЕО)

18.11.2015. 18:29
Milan Lučić postiže gol za produžetak protiv Filadelfija Flajersa
Милан Лучић постиже гол за продужетак против Филаделфија Флајерса / Извор: Профимедиа

Када српски хокејаш постигне гол Лос Анђелес зна само за победе!

Најпознатији хокејаш српског порекла Милан Лучић наставља са сјајним партијама у америчко-канадској НХЛ лиги. Србин са канадским пасошем шести пут у 18 мечева ове сезоне затресао је мрежу противника, у мечу против Филаделфија Флајерса. Ипак, овај гол био је један од вреднијих с обзиром да је стигао само 56 секунди пре краја регуларног дела утакмице, чиме су "краљеви" стигли до преодужетка, а затим и победе у пенал серији.

Лучић се сјајно снашао пред голом Флајерса и обезбедио додатних пет минута сусрета, а како у том периоду није било победничког гола, приступило се извођењу пенала у којима је блистао голман гостију Џонатан Квик који је одбранио сва три казнена ударца, али и слованачки репрезентативац Анже Копитар који је био једини прецизан у пенал серији и тако донео два бода Лос Анђелесу који су га учврстили на првом месту Пацифик дивизије са 24 бода (12 победа, шест пораза).

О Лучићевом доприносу игри клуба из Калифорније најбоље говоре бројке. Сваки пут када би момак рођен у Ванкуверу постигао гол, Кингси су побеђивали, а то је учинио на трећем везаном мечу тима из "Града анђела". Осим тога, Лучић је ове сезоне уписао и пет асистенција, а сјајне партије које пружа у последње време показао је да је његово ангажовање из Бостон Бруинса овог лета почело да се озбиљно исплаћује.

Гол Милана Лучића вредан продужетка можете да погледате на 2:10 минута првог снимка, док победнички гол Анжеа Копитара у пенал серији можете видети у другом видеу.

Како изгледа када играч остане без зуба у хокејашкој тучи погледајте у мечу Нешвил Предаторса и Анхајм Дакса на ОВОМ линку.