BBL: Бајерн испустио плус 18, Савановић и Штимац недовољни за тријумф Бавараца! (ВИДЕО)

10.06.2015. 22:21
Vladimir Štimac i Luka Zorić
Владимир Штимац и Лука Зорић / Извор: Профимедиа

Брозе Баскет стигао до победе поенима у последњој секунди, што је било једино вођство клуба из Бамберга у другом мечу финалне серије.

Кошаркаши Брозе Баскета изједначили су резултат у финалној серији немачке BBL лиге на 1-1, пошто су у другом мечу као гости у Минхену савладали Бајерн резултатом 80:78 (13:20, 22:29, 23:16, 22:13).

Екипа Светислава Пешића била је на прагу вођства од 2-0 против најбољепласиране екипе лигашког дела такмичења. Водили су Баварци са 18 поена предности почетком другог периода (35:17), затим и "плус 16" почетком другог полувремена (53:37), али је затим уследио велики пад у игри и велики преокрет Бамберга који је у последњем нападу стигао до првог вођства у мечу, кошем Доуана Робинсона уз звук сирене и тако поравнао резултат у серији, вративши брејк после победе Бајерна у гостима (84:73) три дана раније.

Одличне партије у редовима домаћих пружили су Владимир Штимац и Душко Савановић. Штимац је постигао 12 поена и пет скокова за 15 минута проведених у игри, док су Савановићу један поен и два скока недостајали за "дабл-дабл". Василије Мицић је остао без поена за седам минута проведених у игри, док је најбољи у редовима домаћих био Џон Брајант који је поред 16 поена имао и шест скокова.

На другој страни, у редовима победника Бредли Вонамејкер је забележио "дабл-дабл" са 19 поена и 10 ухваћених лопти, уз четири ухваћене лопте, док је Данијел Тајс забележио 15 кошева и осам скокова.

Серија се сада враћа у Бамберг где ће се играти трећи меч, у недељу, 14. јуна. Титулу брани Бајерн који је прошле сезоне прекинуо четворогодишњу доминацију управо Бамберга.