БРАВО, ИВАНА: Ново Светско првенство, нова МЕДАЉА

19.03.2016. 08:16
Ivana Španović
Ивана Шпановић / Извор: Реутерс

У Портланду, српска скакачица поставила нови национални рекорд.

Поново блиста медаља на грудима Иване Шпановић. Српска скакачица у даљ је на Светском дворанском првенству у Портланду освојила друго место, скоком у петој серији од 7.07 метара. Такође, овај резултат је нови национални рекорд и најбоље остварење у 2016. години. Треба да се напомене, да од 2013. године када је освојила бронзу на Светском првенству у Москви не постоји такмичење на којем није освојила медаљу.

АТП ИНДИЈАН ВЕЛС: Новак прецртао Цонгу и у полуфиналу дочекао Надала (ФОТО)

Удовичић честитао

Честитку је послао и министар Омладине и спорта Вања Удовичић.

- Ивана је сјајана спортисткиња која изнова, обарајући границе могућег, исписује националну и светску атлетску историју. Ово је одличан успех и ја јој од срца честитам! Сигуран сам да је сјај ове медаље увертира за олимпијски сјај који Ивана заслужује и за који верујем да јој припада! Свака част и Ивани и њеном тиму, као и Атлетском савезу Србију на још једном огромном успеху.

Шпановићева је повела након прве серије скоком од седам метара, у другој је измерен нешто мањи резултат од 6.88 метара, што је није спречило да и даље буде на водећој позицији, чак ни након преступа у трећој и четвртој серији. Када је атмосфера достизала врхунац олимпијска шампионка Бритни Рис скочила је у петој серији седам метара и на кратких пет минута заузела прво место. Додатно мотивисана Шпановићева јој није остала дужна када је доскочила до 7.07 метара и вратила се на водеће место. Међутим напета је била завршна борба у Портланду, када је светска шампионка Американка Рис скочила 7.22 метара у последњој серији и освојила најсјајнију медаљу.

НОВАКОВ ФЕР-ПЛЕЈ ЗА ДИВЉЕЊЕ: Судија Ђоковићу дао поен, а онда је НАЈБОЉИ НА СВЕТУ доказао колико је велики (ВИДЕО)

Претходни државни рекорд у дворани такође је био у њеном власништву из 2014. године када је у Прагу скочила 6.98 метара и освојила златну медаљу на Европском дворанском првенству.